Archiwa autora: Maria Wieruszewska

100. rocznica Powstania Wielkopolskiego

powst wlkp 2017 2150100. rocznica zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego została uczczona cyklem zajęć polonistycznych. Uczniowie integracyjnej  klasy 6c napisali i wygłosili przemówienia poświęcone temu wydarzeniu historycznemu. Prześledzili wygląd umundurowania Polaków biorących udział w powstaniu. Opisali wygląd munduru powstańczego. Efekty poszukiwań przedstawili na forum klasy. Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy autentycznym mundurze powstańca z 1918 roku. Przygotowali również prezentacje na temat osiągnięć nauki, techniki, gospodarki, kultury i olimpijczyków pierwszych lat niepodległej ojczyzny. Wspólnie odkrywali mało znanych im, choć jakże zasłużonych dla naszej ojczyzny  Polaków.
Cykl lekcji przygotowały i przeprowadziły polonistka Teresa Domagała- Szymczak i nauczyciel wspomagający Katarzyna Marciniak.

Przemówienie VIc

opracowała: Teresa Domagała-Szymczak
powst wlkp 2017 2253 Jarosławiec 2017 2156

Jarosławiec 2017 2143

Dyżur klasy VII b

Screenshot_20180606-165037Dyżur klasy 7b

Klasa VII b dyżurowała w dniach od 7.05 do 23.05. W tym czasie zorganizowaliśmy zbiórkę sprzętów sportowych, gier oraz maskotek do świetlicy szkolnej. W akcję chętnie zaangażowało się wiele klas. Zebrane przedmioty przekazane zostały na ręce opiekunek. Mamy nadzieję, że zabawki będą długo wywoływały uśmiechy na twarzach podopiecznych świetlicy.