Archiwa autora: Maria Wieruszewska

Dyżur klasy VII b

Screenshot_20180606-165037Dyżur klasy 7b

Klasa VII b dyżurowała w dniach od 7.05 do 23.05. W tym czasie zorganizowaliśmy zbiórkę sprzętów sportowych, gier oraz maskotek do świetlicy szkolnej. W akcję chętnie zaangażowało się wiele klas. Zebrane przedmioty przekazane zostały na ręce opiekunek. Mamy nadzieję, że zabawki będą długo wywoływały uśmiechy na twarzach podopiecznych świetlicy.

Dzień Bezpiecznego Internetu

20180205_111705Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło przewodnie tegorocznego DBI brzmi: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szkoła przyłączyła się do obchodów. Uczniowie każdej klasy wykonali plakaty informujące o obchodach i zawiesili je w salach lekcyjnych. Nauczyciele – wychowawcy przeprowadzą zajęcia edukacyjne jak być bezpiecznym w Internecie w oparciu o materiały na stronie saferinternet. pl oraz cyfrowobezpieczni.pl. Na tych stronach znajduje się wiele ciekawych materiałów dla rodziców w formie broszur, które polecamy przeczytać. Na lekcjach informatyki rozmawiamy o zagrożeniach w Internecie oraz jak im zapobiegać.