Archiwa autora: Maria Wieruszewska

Dzień Bezpiecznego Internetu

20180205_111705Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło przewodnie tegorocznego DBI brzmi: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szkoła przyłączyła się do obchodów. Uczniowie każdej klasy wykonali plakaty informujące o obchodach i zawiesili je w salach lekcyjnych. Nauczyciele – wychowawcy przeprowadzą zajęcia edukacyjne jak być bezpiecznym w Internecie w oparciu o materiały na stronie saferinternet. pl oraz cyfrowobezpieczni.pl. Na tych stronach znajduje się wiele ciekawych materiałów dla rodziców w formie broszur, które polecamy przeczytać. Na lekcjach informatyki rozmawiamy o zagrożeniach w Internecie oraz jak im zapobiegać.

Mikołajki w Śmiełowie

V__36C4Klasa 1 d spędziła mikołajki w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Dzieci wzięły udział w warsztatach przywołujących Boże Narodzenie z dawnych czasów. Dowiedziały się, jak wyglądały święta Adama Mickiewicza oraz jak przygotowywano się do świąt w domu śmiełowskim. Zapoznały się również z wyposażeniem pomieszczeń, w których mieszkali dawni właściciele majątku. Uczniowie wrócili zadowoleni, z pięknymi aniołami wykonanymi własnoręcznie w czasie warsztatów plastycznych.