Archiwa autora: Maria Wieruszewska

Mikołajki w Śmiełowie

V__36C4Klasa 1 d spędziła mikołajki w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Dzieci wzięły udział w warsztatach przywołujących Boże Narodzenie z dawnych czasów. Dowiedziały się, jak wyglądały święta Adama Mickiewicza oraz jak przygotowywano się do świąt w domu śmiełowskim. Zapoznały się również z wyposażeniem pomieszczeń, w których mieszkali dawni właściciele majątku. Uczniowie wrócili zadowoleni, z pięknymi aniołami wykonanymi własnoręcznie w czasie warsztatów plastycznych.

XIV Wielkopolskie Forum Rad Młodzieżowych

mms_img-2040916391Emilia Pawlaczyk i Adrianna Grygiel, uczennice klasy IIIc gimnazjum, wraz z opiekunką p. Patrycją Marciszak, reprezentowały naszą szkołę podczas XIV Wielkopolskiego Forum Rad Młodzieżowych. Warsztaty odbyły się w dniach 23-24 listopada.

Podczas forum, w którym wzięli udział przedstawiciele wielu szkół z całej Wielkopolski, uczennice miały okazję dowiedzieć się jak funkcjonują rady młodzieżowe w innych miastach. Zdobyły wiedzę na temat kwestii organizacyjno-prawnych dotyczących młodzieżowych rad miast, gmin i powiatów, a także zagadnień psychologicznych związanych z przywództwem w grupie, motywowaniem, komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, czy wystąpieniami publicznymi.

Oprócz części warsztatowo-wykładowej młodzi radni wzięli udział w symulacji Sesji Młodzieżowej Rady Gminy. Warsztaty stały się okazją do zawarcia cennych znajomości z uczniami reprezentującymi różne szkoły.

Dyżur klasy 3b gim

Nasz dyżur pełniliśmy od dnia 06.10.2017r. do 27.10.2017r.

Oprócz pilnowania porządku, w ramach dyżuru, przeprowadziliśmy akcję charytatywną.

Zbieraliśmy środki czystości, które przekażemy w najbliższy czwartek do Państwowego Domu dziecka w Górze. Każdy uczeń, który dołączył do naszej akcji otrzymał pochwałę od swojego wychowawcy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wsparcie i duże zaangażowanie.

Klasa IIIB

dyżur klasy 3b gim