Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Bohater narodowy Rotmistrz Witold Pilecki

m1Klaudia Pachciarek, uczennica klasy III e gimnazjum zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie ,,Bohater narodowy Rotmistrz Witold Pilecki”. Konkurs ten odbywał  się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.Klaudia wraz
z opiekunem-Ewą Fengler została zaproszona do Konina na uroczystą galę
z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych ,gdzie otrzymała nagrody rzeczowe.

„DOMOWE ZOO”

m1    m2

Dzieci ze świetlicy szkolnej miały możliwość udziału w warsztatach  pt. „ DOMOWE ZOO”, które  poprowadziła Pani Anita Kruszwicka. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi, odpowiedzialności i pomocy zwierzętom. Ponad to uczniowie mieli możliwość na żywo  dotknąć i zobaczyć między innymi królika, świnkę morską czy chomika.

 

„Piękna nasza Polska cała”

 m1   m2

9 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej  nr 2 w Jarocinie odbył się XV Konkurs Języka Ojczystego. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa Wincentego Pola „Piękna nasza Polska cała”.
Naszą szkołę reprezentowali Dominika Słaboszewska z klasy VII b oraz Filip Żórawski z VII c. Uczestnicy oprócz rozwiązania testu, musieli zmierzyć się również z quizem oraz przygotowaniem przemówienia.
W zmaganiach brała również udział zgromadzona publiczność. Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Szamborska i Zuzanna Żórawska z klasy VII c, które zajęły drugie miejsce oraz Pola Borkiewicz (laureatka trzeciego miejsca) i Weronika Kycia z klasy VIb. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywały polonistki Beata Tomczak
i Patrycja Marciszak.

Powiatowe Zawody Chemiczne

20180206_131936

Uczennica klasy 3e  gimnazjum Aleksandra Komorska zajęła III miejsce

w XV Powiatowych Zawodach Chemicznych, które odbyły się  06 lutego 2018 r.

w Liceum Ogólnokształcącym im T. Kościuszki w Jarocinie. Gratulujemy.

Dzień Babci i Dziadka.

m1     m2

Dnia 6 lutego mieliśmy w szkole wyjątkowych gości. Odwiedzili nas Babcie i Dziadkowie, dla których z okazji ich Święta uczniowie z klasy 1c przygotowali specjalny program pt. „Nasi Kochani Babcia i Dziadek”. Były wierszyki, piosenki i życzenia od kochających wnuków. Nie zabrakło konkursu i drobnych upominków przygotowanych specjalnie na tę okazję przez wnuczęta. Na gości czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dyżur klasy Vb

W dniach od 11 grudnia do 5 stycznia dyżur pełniła klasa Vb. Wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Chmurą, uczniowie rozpoczęli akcję charytatywną „Przybory szkolne dla dzieci w Kenii”. Zbiórka będzie kontynuowana aż do marca również przez inne klasy.