Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Mikołajkowe zabawy

m1  m2

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zabawach mikołajkowych zorganizowanych przez świetlicę szkolną. Podczas spotkania musieli  rozwiązać  zimowe zagadki, uczestniczyć w wyścigach z  mikołajkowymi czapkami, paczkami, z bombkami na łyżeczkach oraz skakać w workach. Najwspanialszą zabawą okazał się zaprzęg reniferów, który na kocach ciągnął swoje panie. Zabawy zakończono dyplomami, drobnymi nagrodami i wspólnym zdjęciem. Zabawy prowadziły panie: Ewelinka, Kinga i Marylka.

m1   m2

6 grudnia w naszej szkole wędrowały zastępy Mikołajów ze słodyczami. Także w tym dniu uczniowie klasy 2 a wybrali się do Śmiełowa. Tam mieli okazję poznać zwyczaje świąteczne, jakie panowały 100 lat temu w pałacu. Na zakończenie zwiedzania uczniowie samodzielnie wykonywali papierowego anioła.

m3

konkurs kolęd

m1   m2

W szkolnym konkursie kolęd dla  uczniów klas I, Jury wyróżniło następujące uczennice:
I miejsce- Drygala Urszula z klasy I d.
II miejsce- Komorska Anna z klasy I a .
III miejsce- Mikołajczak Zuzanna  z klasy I d
Uczennice te, reprezentowały również nasza szkole w II Gminnym Konkursie Kolęd ” Hej kolęda, kolęda”, objętym honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Jarocin, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Roszkowie.
Dziewczynki wspaniałe zaprezentowały się i wykonały przygotowane kolędy. Uczennica Drygala Urszula z klasy I d uzyskała 2 miejsce, śpiewając kolędę „Oj Maluśki, Maluśki”. Mikołajczak Zuzanna oraz Komorska Anna otrzymały wyróżnienia. Nagrodzonym i wyróżnionym uczennicom serdecznie gratulujemy.

Turniej „Kocham Cię Polsko”

m1

W listopadzie w naszej szkole odbył się cykl spotkań „Kocham Cię Polsko” w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W spotkaniach brały udział wszystkie dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Celem zabawy było propagowanie i sprawdzenie wiedzy o Polsce i sławnych Polakach. Przeprowadzono następujące konkurencje: „Polszczyzna”, „Głuchy telefon”, „Jaka to melodia?” oraz „Urodziny”.
Zabawę zakończyło wręczenie dyplomów i cukierków w barwach biało-czerwonych, które były zdobywane przez każdą klasę w poszczególnych rundach.
W rolę prowadzących wcieliły się Panie Maria Bednarek i Ewelina Plucińska.

Dzień Misia

m1    m2

W klasie 1 d misie swoje święto obchodziły biorąc udział, między innymi w lekcji wychowania fizycznego. Misie i ich właściciele:biegali, rywalizowali, wykazywali się zwinnością i zręcznością. Zabawa była wspaniała!

Uroczysty apel

mi

W dniu 13.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się dwa uroczyste apele ( dla klas 4-6 oraz dla uczniów klas 7-8 oraz III gimnazjum) z okazji Święta Niepodległości, które w tym roku było szczególne, gdyż obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uczniowie mogli wysłuchać ciekawej narracji opowiadającej o czasach rozbiorów, powstaniach narodowych oraz I wojnie światowej. Wszystkie te informacje przeplatane były wierszami oraz piosenkami patriotycznymi. Była to bardzo ciekawa lekcja historii przygotowana przez p. Annę Mazurkiewicz- Dżumagę oraz Ewę Fengler. Dekorację przygotowała p. Magdalena Rabiega -Szablewska

m1  m11

Z okazji setnej  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno- muzyczny przed mszą świętą odprawianą w intencji mieszkańców  Jarocina w Kościele św. Marcina w Jarocinie. Przedstawienie przygotowały : Anna Mazurkiewicz- Dżumaga i Ewa Fengler.  Narrację prowadziła Aleksandra Cepa. Oprócz wierszy , które recytowali uczniowie z klasy III b gimnazjum ( Oliwia Andrzejczak, Julia Korzyniewska,  Alicja Mączka,  Zuzanna Mitsche,  Roksana Warkocka), można było obejrzeć scenki:  w niemieckiej szkole( Wiktoria Chuda, Weronika Biernacik, Angelika, Kaźmierczak, Oliwia Żurek, Jakub Gibki) , pożegnanie żołnierza z matką ( Przemysław Grygiel, Angelika Michor) i pożegnanie żołnierza z dziewczyną ( Ines Bardzińska). Montaż przeplatały pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów z klas III a gim., VIII b, VII a, VI b, V f.

m3

zdjęcia Gmina Jarocin