Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

r1

23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na każdym etapie edukacyjnym nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, zachowaniu i sporcie. Podsumowaliśmy dziesięć miesięcy wytężonej pracy i po odebraniu świadectw, nagród i wyróżnień powitaliśmy wakacje.

44444r2

z1z3
z2
PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
W środę, 21.06. uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu podsumowującym rok szkolny 2016/2017. Zwycięzcy konkursów, akcji i zbiórek mogli pokazać się społeczności szkolnej i odebrać nagrody z rąk organizatorów. Czytaj dalej

O smoku wawelskim

pat

Paulina Chmura z klasy III a, Dorota Lipowicz z II b oraz Marcel Mikołajewski z Ib reprezentowali naszą szkołę podczas VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Zmagania odbyły się w Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie.

Uczniowie musieli zmierzyć się z bardzo trudnym dyktandem, w którym pojawiły się chociażby takie wyrażenia jak Uniwersytet Jagielloński, zarządzono naprędce casting, wyposażeni w górniczy strug biotechnolodzy zheblowali powierzchnię skał, półzwierzęca chimera o jaskrawoczerwonych oczach.

Nasi reprezentanci dzielnie poradzili sobie z dyktandem. Po zakończonych rozgrywkach otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Recytowały wiersze Brzechwy i Tuwima

rec

Nicola Jankowiak z klasy III c, Lena Sikorska z III f, Julia Jędrzejczak z IV a oraz Wojciech Szymoniak z V b reprezentowali naszą szkołę podczas XIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Akademia Pana Brzechwy i Tuwima”. Zmagania odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Siedleminie.

Konkurs miał na celu popularyzację twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, a także możliwość prezentacji umiejętności aktorskich. Każdy z naszych zawodników świetnie poradził sobie z własną interpretacją wybranego wiersza. Gratulujemy zwłaszcza Nicoli Jankowiak, która recytując utwór „Żuk” Jana Brzechwy, znalazła się w finałowej trójce.

k1k2

12 czerwca w Woli Książęcej odbyła się kolejna X edycja konkursu matematycznego
,, Z BOHATERAMI KSIĄŻEK KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W ŚWIAT MATEMATYKI”. Naszą szkołę reprezentowały trzyosobowe reprezentacje z klas piątych i szóstych. Konkurs zakończył się sukcesem dla Gabrysi Matuszak  z klasy IV b,która zajęła pierwsze miejsce i dla Kamila Zielińskiego z klasy IV b ,który zajął miejsce trzecie.Uczniów przygotowały I.Sobik i D. Krawczyk. Gratulujemy.

Jeden z dziesięciu

21

12 czerwca uczniowie klasy III F uczestniczyli w teleturnieju ” Jeden z dziesięciu”. Podczas zabawy uczniowie mogli sprawdzić zdobytą przez trzy lata nauki wiedzę. Do  finału dotarli: Hanna Woźniak, Maja Roszak i Leon Knypiński. Puchar zwycięzcy zdobyła Maja Roszak. Teleturniej przeprowadziła dla uczniów emerytowana nauczycielka Helena Kaczmarek.

Muzyczne inspiracje

muz

Uczniowie klas I-III zakończyli muzyczne inspiracje, które odbywały się co miesiąc przez cały rok szkolny. Podczas tych spotkań  uczniowie mogli poznać różnorodne instrumenty muzyczne, posłuchać muzyki, poznać legendy o Poznaniu, bawić się przy muzyce i uczestniczyć w konkursie. Zajęcia muzyczne przygotowała dla nas  firma ART BONSAI.

Karta pływacka

karta

Uczniowie klas trzecich zakończyli w czwartek naukę pływania na basenie. Zwieńczeniem ich trzyletniej pracy były karty pływackie, które otrzymali od instruktorów po przepłynięciu 200m dowolnym sposobem, wykonaniu skoku do wody i przepłynięciu pod wodą co najmniej 5 m. Gratulujemy, tym, którym udało się otrzymać kartę, a wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji nad wodą.

Wizyta w Skarbczyku

g1g2

Uczniowie klasy III F zobaczyli po raz kolejny wystawę w Skarbczyku. Tym razem swoje prace prezentował Jarosław Grunwald,  urodzony w Jarocinie. Jego pasją jest architektura. Mogliśmy obejrzeć makiety jarocińskich kościołów pw. św. Marcina i św. Jerzego oraz projekty architektoniczne tematem związane z Jarocinem i najbliższą okolicą. Dodatkową atrakcją był pokaz filmu w 3D ” Bitwy pod Grunwaldem”Jana Matejko.