Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Posumowanie roku szkolnego 2018/2019

18 czerwca odbyła się apel klas 1-3 podczas, którego wręczono nagrody i dyplomy za dział w konkursach: matematycznym – KANGUR, polonistycznym ” Z poprawną polszczyzną na co dzień”, ekologicznym, warcabowym, ortograficznym, plastycznym, czytelniczym. Wręczono także upominki osobom, które najwięcej zebrały elektrośmieci i nakrętek. Podczas apelu zaprezentowały się także grupy taneczne i klasa 3Az pożegnalnym przedstawieniem. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych wakacji.Uśmiech
m1

Uroczyste zakończenie roku przez klasy VIII i III gimnazjum

m1

18 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego przez klasy ósme i trzecie gimnazjum. Zaproszeni goście i rodzicie mogli zobaczyć tegorocznych medalistów: Filipa Sobczaka z klasy VIII a, Martynę Cincio z klasy VIII b oraz Zuzannę Żórawską z klasy VIII c.Uczniowie, którzy przez wszystkie lata nauki otrzymali wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce zostali wpisani do ,,Złotej Księgi” .Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy obecny rok szkolny zakończyli z wyróżnieniem oraz wybitni sportowcy.  Dyrekcja szkoły wraz z wychowawcami podziękowała rodzicom, a każdy uczeń kończący szkołę otrzymał tytuł,, Absolwenta szkoły „

m2 Czytaj dalej

XIII Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Udzika

11 czerwca 2019 roku odbył się XIII Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Udzika. Wzięło w nim udział 16 szkół z województwa wielkopolskiego. Debiutantką była Salezjańska Szkoła Podstawowa z Poznania. Losowanie odbyło się 3 czerwca w klasie IV d, dzięki uprzejmości wychowawczyni pani Iwonie Rzepczyk. Każdej szkole uczniowie wylosowali klub piłkarski występujący w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019. Naszej szkole przypadł zaszczyt reprezentowania Zagłębia Sosnowiec.

Turniej uroczyście otworzyła Starosta, pani Lidia Czechak.

m2

Mecze rozgrywano w 4 grupach systemem „każdy z każdym” 1×14 minut. Od 1/8 następowała faza pucharowa, w której przegrywający zespół kończył udział w turnieju. Najbardziej emocjonującymi spotkaniami były półfinały, których o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je uczniowie „Czwórki” z Jarocina i „Szóstki” z Poznania. pokonując odpowiednio SP w Witaszycach oraz SP w Dobrzycy.

Czytaj dalej

Dyżur klasy VI A

W dniach 8.05-10.05 w naszej szkole dyżurowała klasa VI a. Uczniowie zorganizowali konkurs fotograficzny pt. „Wiosna”. Oto wyniki:

W kategorii klas VI-VII

I miejsce – klasa 7 a

II miejsce – klasa 6 c

III miejsce – klasa 7 b

Punkty za udział otrzymała klasa 6 b.

W konkursie nie wzięła udziału klasa 7 c.

 

W kategorii Klas VIII-III gimnazjum

I miejsce – klasa 3 c gimnazjum

II miejsce – klasa 3 a gimnazjum

III miejsce – klasa 3 b gimnazjum

W konkursie nie wzięły udziału klasy: 8 a, 8 b, 8 c.

 

Pocztówkowa mapa Polski

mm

W ramach ogólnopolskiej akcji „Pocztówkowa mapa Polski” uczniowie klasy 1b wraz z paniami wybrali się na pocztę. Każdy uczeń samodzielnie nakleił znaczek i wysłał pocztówkę. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością oczekują na pocztówki, które wkrótce otrzymamy od innych szkół biorących udział a akcji. Wspólnie stworzymy „Pocztówkową mapę Polski”.

 

Zawody pływackie

20 maja odbyły się gminne zawody pływackie klas drugich. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli drugie miejsce i puchar dla szkoły. Indywidualnie wśród dziewcząt  I miejsce zdobyła Zuzanna Kowalska z klasy 2 c, a wśród chłopców II miejsce zdobył Wiktor Małecki z klasy 2 a.

IMG_3891

Wycieczka klasy 1d

mmmW ramach lekcji związanych z ochroną środowiska, uczniowie klasy 1d odbyli wycieczkę do pobliskiego Zakładu Gospodarki Odpadami. Dzieci zwiedzały Zakład i ze zdziwieniem przyglądały się odpadom, które powstają w naszych domach. Poznały również sposoby segregacji śmieci oraz ich recyklingu. Wszystko po to, aby pomóc Przyrodzie i żyć w czystym środowisku.

 

„To Polska- to moja Ojczyzna”.

IMG_20190406_122813

Szkoła Podstawowa w Noskowie zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w IV wieloboju patriotycznym „To Polska- to moja Ojczyzna”. Wielobój obejmował 3 dyscypliny poświęcone Warszawie. Z przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem nasza szkole reprezentowali następujący uczniowie:
1.Drygala Urszula z klasy 1 d- w konkurencji „piosenka” 2. Zwierzchlewski Stanisław z klasy VIb- w konkurencji „poezja” 3. Stepniak Oliwier z klasy V b -w konkurencji plastycznej „zabytki lub inne ciekawe miejsca Warszawy”.Opiekunem naszych reprezentantów była Katarzyna Obarska oraz siostra Konstancja Pielinska. Podczas zmagań panowała wspaniała atmosfera. Uczniowie nasi otrzymali wyróżnienie w postaci IV miejsca. Oczywiście nie zabrakło pięknych nagród i podziękowań.