Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Hobbit

Uczniowie klasy 6b po raz kolejny mieli okazję wykazać się sporą kreatywnością. Tym razem, tuż po omówieniu lektury „Hobbit”, przygotowali galerię niezwykłych postaci. Bazą do wykonania figurek stały się… rolki po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych. Gratulujemy pomysłowości!IMG_20210324_123955

IMG_20210324_124007 Czytaj dalej

2d na zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej

zajęia czytelnicze 2d Jak powstaje ksiązka12 marca 2021r. klasa 2d uczestniczyła w zajęciach na temat: „Jak powstaje książka?”  Uczniowie obejrzeli film obrazujący kolejne etapy jej powstawania, a następnie rozwiązali krzyżówkę. Utrwaliła ona nowo poznane wiadomości. Następnie drugoklasiści musieli we właściwej kolejności ułożyć rysunki ilustrujące proces tworzenia książki. Na koniec uczniowie otrzymali elementy, z których mieli wykonać zakładkę.

Czytaj dalej

ZDJĘCIE Z FERII ZIMOWYCH – akcja SU

ZDJĘCIE Z FERII ZIMOWYCH – akcja SU

Jak spędziliście tegoroczne ferie? Nasi Uczniowie wykorzystali zimową aurę i bawili się świetnie, co pokazali na zdjęciach przesłanych nam w ramach akcji zorganizowanej przez opiekunów SU. Sprawdźcie sami – zapraszamy do galerii!

Julia Czapulak  Kamil Hałajda - Oczkowski
Julia Czapulak                                                      Kamil Hałajda-Oczkowski

Czytaj dalej

Półkolonie letnie i zimowe

 

 

received_698972320777405

Od kilku lat Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” organizuje w naszej szkole półkolonie letnie i zimowe. Każdy tydzień nawiązuje do tematów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci.  Byliśmy m. in. na Dzikim Zachodzie, bawiliśmy się w Jaskiniowców, pokonaliśmy także epokę lodowcową. Podczas tegorocznych ferii zimowych również odbywały się półkolonie z „Piątką”.  Tym razem tematem przewodnim był dwór królewski, w którym robiliśmy ogromne korony oraz zatańczyliśmy integracyjny królewski taniec. Podczas każdego turnusu prowadzimy zajęcia: plastyczne, wokalne, taneczne, gimnastyczne. Zwracamy dużą uwagę na ruch oraz gry i zabawy sportowe. Zapisy na półkolonie odbywają się bezpośrednio przed ich rozpoczęciem, zgodnie z wywieszonymi wówczas informacjami. Serdecznie zapraszamy!

received_422231149218516

Świąteczne Życzenia

IMG_20201219_194151

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia zdrowia,szczęścia i wszelkiej pomyślności dla  DYREKCJI, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 5 ,dla RODZICÓW I UCZNIÓW.W nadchodzącym Nowym Roku dużo dobrego i nadziei na lepsze jutro.

Z serdecznymi pozdrowieniami zespół redagujący stronę szkoły.

 

 

List do św. Mikołaja

Siedmioro uczniów z klas VII-VIII wzięło udział w konkursie „List do św. Mikołaja”, który został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Martę Szymańską i Martę Tomczyk-Moszyńską. Uczniowie mieli za zadanie napisanie listu w języku angielskim do św. Mikołaja i opisanie w nim siebie, swoich pasji oraz tego co chcieliby dostać na święta.

Organizatorzy konkursu postanowili nagrodzić następujących autorów listów:

1 miejsce – Olimpia Morgiel, kl. VIII b

2 miejsce – Piotr Łysiak, kl. VIII a

3 miejsce – Jagoda Walczak, kl. VIII b

Bardzo dziękujemy za nadesłane listy i życzymy wszystkim uczestnikom zdrowych i spokojnych świąt oraz aby św. Mikołaj spełnił ich życzenia!

Merry Christmas!

Olimpia_Morgiel, VIII b Czytaj dalej

Konkurs świąteczny

Uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy plakat świąteczny pt. „Christmas”.  Prace miały zawierać obrazki oraz 15 słów w języku angielskim opisujących bożonarodzeniowe elementy plakatów. Nadesłano 21 fantastycznych prac wykonanych różnymi technikami.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkich autorów plakatów i nadesłane prace konkursowe. Dzięki Wam mogliśmy poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia już na początku grudnia!
Po burzliwych obradach, jury konkursowe w składzie: Magdalena Rabiega-Szablewska (nauczyciel plastyki i techniki) oraz Marta Tomczyk-Moszyńska (nauczyciel j.angielskiego) postanowiło nagrodzić następujące prace:
1 miejsce – Brajan Gurzyński, klasa II c
2 miejsce – Karim Łagódka, klasa II d
3 miejsce – Kacper Nowak, klasa III d
Gratulujemy autorom zwycięskich prac!
Życzymy wszystkim Uczniom i ich rodzinom zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Merry Christmas!
Organizatorzy konkursu,
Marta Szymańska
Marta Tomczyk-Moszyńska
Brajan Gurzyński II c

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021

Kacper Gowgiel- klasa 7e- przewodniczący

Kacper Nowak-klasa 8c- zastępca

Izabela Szamborska- klasa 7f-zastępca

Mateusz Sikorski- klasa 6d-zastępca

Oliwia Namysłowska-klasa 7d-zastępca

Mateusz Andrzejczak-klasa 8b

Pola Szymkowiak-klasa 6c

Igor Kryś- klasa 6d

Aleksander Marek- klasa 6b

Aleksandra Moskalik- klasa 4a

Bartosz Walczak -klasa 4d

Opiekunowie:

Pan Leszek Świderski

Pan Jarosław Bednarek

Pan Sławomir Udzik

Pani Danuta Krawczyk