Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Balik

Karnawał to czas zabaw i tańców.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Uczniowie z klas 1-3 zaprezentowali się w ciekawych strojach i bawili się wspólnie przy muzyce. Popatrzmy jak świetnie wyglądali.
(więcej zdjęć na Facebook-Zespół Szkół nr 5)
m1

Dzień OTWARTYCH DRZWI w naszej szkole.

16 lutego w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Podczas zwiedzania „Piątki” na dzieci czekały liczne atrakcje i zadania do wykonania, między innymi:  doświadczenia chemiczne, matematyczne, polonistyczne, łamigłówki, ciekawostki z dziedziny fizyki, chemii, geografii, zajęcia plastyczne. Przyszli pierwszoklasiści brali udział w konkursach, zadaniach manualnych i sportowych. Rodzice mieli natomiast możliwość rozmowy z nauczycielami, specjalistami i dyrekcją.

IMG-20190216-WA0046IMG-20190216-WA0027IMG-20190216-WA0017IMG-20190216-WA0007IMG-20190216-WA0021IMG-20190216-WA0037

Pamiętamy o powstańcach wielkopolskich

12   lutego 2019 roku uczniowie klasy 8 b i 6 SP nr 5 w Jarocinie zorganizowali uroczystą akademię na cześć  powstańców wielkopolskich.

W trakcie uroczystości wyświetlono film o bohaterskich powstańcach, zrealizowany przez młodzież uczącą się w ZSP nr 2 w Jarocinie, autorstwa Agnieszki Urbaniak. Następnie dzieci odczytały fragmenty książki A. Gogulskiego: „…Zaczęło się w Jarocinie”. Pięknie wyrecytowane przez uczniów wiersze patriotyczne nadały naszej uroczystości wyjątkowo podniosły i refleksyjny charakter.  Wzruszającym momentem akademii było wspólne odśpiewanie „Roty” M. Konopnickiej.

Cieszy nas fakt, iż wiedza uczniów naszej szkoły o doniosłej roli zrywu Wielkopolan w procesie odradzania się niepodległego państwa polskiego jest coraz większa.

mi

m1m2IMG_4251

Uczniowie klasy 2 a zaprosili swoich dziadków do szkoły. Zaprezentowali ” Czerwonego Kapturka”,  recytowali wiersze, zaśpiewali piosenki i zatańczyli. Dziadkowie uczestniczyli w przygotowanych konkursach, a na końcu wykonano wspólne zdjęcie.

m6

Apel świąteczny klas I-III

s3    s1

Podczas świątecznego apelu prezentowali się uczniowie klas I-III, którzy zwyciężyli w konkursie wierszy bożonarodzeniowych i konkursie kolęd. Wystąpili także uczniowie z zespołów tanecznych ze świątecznymi motywami. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom. WESOŁYCH ŚWIĄT

Wigilijne spotkanie z rodzicami

mm1

20 grudnia uczniowie klasy 2 a i ich rodzice spotkali się na wigilijnym kolędowaniu. Dzieci recytowały świąteczne wiersze, śpiewały i tańczyły do melodii kolęd i pastorałek. Rodzice otrzymali świąteczne upominki, ale przedtem musieli udzielić odpowiedzi na bożonarodzeniowe zagadki.

mm2    mm3