Archiwa autora: Danuta Krawczyk

„To Polska- to moja Ojczyzna”.

IMG_20190406_122813

Szkoła Podstawowa w Noskowie zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w IV wieloboju patriotycznym „To Polska- to moja Ojczyzna”. Wielobój obejmował 3 dyscypliny poświęcone Warszawie. Z przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem nasza szkole reprezentowali następujący uczniowie:
1.Drygala Urszula z klasy 1 d- w konkurencji „piosenka” 2. Zwierzchlewski Stanisław z klasy VIb- w konkurencji „poezja” 3. Stepniak Oliwier z klasy V b -w konkurencji plastycznej „zabytki lub inne ciekawe miejsca Warszawy”.Opiekunem naszych reprezentantów była Katarzyna Obarska oraz siostra Konstancja Pielinska. Podczas zmagań panowała wspaniała atmosfera. Uczniowie nasi otrzymali wyróżnienie w postaci IV miejsca. Oczywiście nie zabrakło pięknych nagród i podziękowań.

Wizyta w muzeum

m1   m2

Wraz z nadejściem wiosny oraz z okazji zbliżających się świat Wielkiej Nocy uczniowie klasy 1d udali się z wizyta do Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Najpierw dzieci odbyły spacer po pięknych komnatach pałacu, przyglądając się portretom naszego wielkiego poety oraz przedmiotom należącym do niego. Następnie w ramach muzealnej lekcji dzieci poznały dawne wielkanocne zwyczaje. Podsumowaniem wizyty w muzeum były warsztaty plastyczne podczas, których pierwszoklasiści wykonali świąteczny koszyczek.

Konkurs Matematyczny KANGUR 2019

mi

21 marca odbyła się XXVI edycja Konkursu  Matematycznego KANGUR.W konkursie wzięło udział 64 uczniów  od drugiej do ósmej klasy szkoły podstawowej.Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kulki-breloczka.Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki.

Witaj wiosno!

m1

W tym roku uczniowie klas 1-3 witali wiosnę zakładając kolorowe wianki i krawaty. Niektórym udało się przemaszerować w parku i na ulicach, przypominając mieszkańcom o nadejściu nowej pory roku.

Malujemy wiosnę

Klasa 1 d podobnie jak inni uczniowie klas I-III, na powitanie wiosny, przygotowała wiosenne elementy swojego stroju. Dziewczynki pomysłowe i kolorowe wianuszki a chłopcy ciekawe krawaty. Ta sama klasa postanowiła również, na powitanie wiosny, ozdobić szkolny korytarz. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Obarskiej wykonali prace plastyczne. Pracując w grupach, na dużych arkuszach papieru malowali zwiastuny wiosny. Mali artyści na załączonych zdjęciach prezentują swoje ciekawe prace.

m1     m2

„OBYCIE UMILA ŻYCIE”.

m1  m2

My, uczniowie klasy 4b pełniliśmy dyżur od 25 lutego do 15 marca 2019r.  Staraliśmy się go w pilnie wypełniać   w wyznaczonych punktach szkoły.

Dla naszych kolegów i koleżanek z klas czwartych i piątych przygotowaliśmy konkurs, który miał na celu pogłębienie wiadomości i umiejętności dotyczących zasad savoir vivre`u pt. „OBYCIE UMILA ŻYCIE”. Jego wyniki przedstawiały się następująco:

klasy 4

1 miejsce – 4e (10 pkt.)

2 miejsce – 4a (9 pkt.)

3 miejsce – 4d (8 pkt.)

Brak udziału – 4c (0 pkt.)

Klasy 5

1 miejsce – 5e (10 pkt.)

2 miejsce – 5a (9 pkt.)

3 miejsce – 5b,5c, 5f (8 pkt.)

4 miejsce – 5d (udział: 5 pkt.

Za swój konkursowy trud każda klasy otrzymała dyplom.