Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Dyżur klasy VII a

m4Uczniowie klasy VII a  pełnili dyżur w szkole od 26.03. 2018 r. do 20.04, 2018 r.Podczas swojego dyżuru zaproponowali  uczniom  udział w konkursie fotograficznym ,,Zwiastuny wiosny”. Większość klas wykonała bardzo ciekawe zdjęcia.Oto wyniki:
klasa 4b, 4d- 1 miejsce,
4c, 4f-2 miejsce,
4a, 4e-3 miejsce,

Czytaj dalej

DYŻUR KLASY IV C

m1 Uczniowie klasy IV c pełnili miesięczny dyżur od 26.03.-20.04. br.
Czwartoklasiści ogłosili wśród uczniów sp oraz gimnazjum zbiórkę nowych lub używanych książek ( w bardzo dobrym stanie) oraz płyt DVD  z filmami dla dzieci i młodzieży. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem- zbiory szkolnej biblioteki wzbogaciły się o 15 płyt DVD     oraz 23 książki, wśród których znalazły się lektury („ Akademia Pana Kleksa”, seria książek „Mikołajek” ).

Wystawa „ Skarby Ziemi”

 

m1

We wtorek 17 kwietnia uczniowie klasy 3b wraz z opiekunami wybrali się do Muzeum Regionalnego w Jarocinie na wystawę pt. „ Skarby Ziemi”. Dzieci zostały zapoznane z bardzo interesującą kolekcją minerałów zgromadzonych przez Pana Antoniego Grzybka, mieszkańca Mieszkowa. Na wystawie w ratuszu uczniowie mogli podziwiać najciekawsze okazy z bogatej kolekcji Pana Grzybka. Dzieci zobaczyły między innymi takie minerały jak: agaty, jaspisy, baryty oraz kryształy. Uczniowie z  zaciekawieniem słuchali Pani, która bardzo ciekawie opowiadała o zgromadzonych w muzeum minerałach. Sami mogli także wziąć do ręki niektóre eksponaty. Dzieci były zachwycone, szczególnie kolorowymi minerałami,z których można wykonać np. biżuterię.

Dyżur klasy II c

Klasa IIc gimnazjum  zorganizowała szkolny  konkurs „Zdrowa przekąska”. Celem jego było propagowanie zasad zdrowego żywienia. Wszystkie przygotowane potrawy były bardzo smaczne i zdrowe, trudno było wybrać trzy pierwsze miejsca, jednak udało się.

Wyniki szkolnego konkursu :

Klasy 4

1 miejsce – klasa IV em2

2 miejsce – klasa IV b

3 miejsce – klasa IV c

udział IV a, IV d

 

 

 

Czytaj dalej

Świetlicowe wypieki

m1   m2

Święta Wielkanocne to czas kiedy na stołach królują babki. Przedświąteczne smaki i zapachy towarzyszyły również dzieciom ze świetlicy szkolnej, które aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu i wypieku babki wielkanocnej.Dzieci najpierw dowiedziały się z czego zrobione jest ciasto a później dodawały składniki, wypełniły ciastem formę i czekały na efekt swojej pracy. Zakończeniem tego dnia była wspólna degustacja.

Nietypowe spotkanie.

m126 marca uczniowie klas II i III gimnazjum mieli okazję wziąć udział w bardzo interesującym i nietypowym spotkaniu. W naszej szkole gościli bowiem przedstawiciele Aeroklubu Ostrowskiego. Instruktorzy latania opowiadali o wspaniałych uczuciach towarzyszącym im podczas latania szybowcami oraz samolotami. Tłumaczyli również na czym polega kurs, który pozwoli nawet czternastolatkom, na zostanie pilotem szybowca.

Wyniki konkursu PIĘKNEGO CZYTANIA

Wyniki konkursu PIĘKNEGO CZYTANIA

Konkurs PIĘKNEGO CZyTANIA odbył się 23 marca 2018r. w bibliotece szkolnej. Przeznaczony był on dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej.

Wyniki konkursu PIĘKNEGO CZYTANIA – etap szkolny:

Spośród kandydatów klas drugich:

I miejsce zajęła Katarzyna Urbańska – klasa 2a

II miejsceJoanna Zielińska – klasa 2a

Wśród uczniów klas trzecich czołowe miejsca zajęli:

I miejsceKornelia Biegańska – klasa 3c

II miejsceAnna Andrzejczyk – klasa 3e

III miejsceWiktor Lala – 3d

W Gminnym Konkursie „PIĘKNEGO CZYTANIA” naszą szkołę będą reprezentowały osoby, które zajęły pierwsze miejsca, a więc Katarzyna Urbańska i Kornelia Biegańska. Etap gminny odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie 10 maja 2018r. o 13.00.

Akademia Pana Brzechwy i Tuwima

W dniach 12 – 19 marca 2018r. w klasach 1-3 odbył się szkolny etap konkursu plastycznego pt. „Akademia Pana Brzechwy i Tuwima”. Zadaniem uczestników było zilustrowanie dowolnego utworu Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy.

Nazwiska uczestników, których prace zostaną przesłane do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Siedleminie – Organizatora konkursu:

Zuzanna Szymańska klasa 1a – „Ptasie radio”

.mi

Czytaj dalej

Zajęcia otwarte dla rodziców

zajęcia 2  zajęcia 1

We wtorek 27 marca uczniowie klasy 3 b zaprosili na zajęcia swoich rodziców. Wspólnie wzięli udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych podczas,  których wykonali koszyczki wraz z różnymi świątecznymi ozdobami. Zajęcia miały na celu wprowadzenie dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólna praca zakończyłam się słodkim poczęstunkiem, a wykonane wspólnie prace będą doskonałą ozdobą świątecznego stołu.