Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Konkurs pt. „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

Konkurs pt.  „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI” jest organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Poznaniu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego.

Konkurs obejmuje dwie kategorie :

1. Wykonanie przez uczestników będących uczniami klas I-IV Pracy konkursowej w formie pracy plastycznej z użyciem hasła „#KupujŚwiadomie – PRODUKT POLSKI” (praca plastyczna powinna być wykonana w formacie A4 jednostronnie, dowolną techniką, w formie np.: rysunku, komiksu, plakatu itp.).
  2. Wykonanie przez uczestników będących uczniami klas V-VIII pracy konkursowej w formie audiowizualnej w postaci krótkiego filmu promocyjnego/spotu reklamowego z wykorzystaniem logotypu PRODUKT POLSKI oraz hasła #KupujŚwiadomie. ( film promocyjny/spot reklamowy powinien być wykonany w dowolnej technice filmowej, nieprzekraczający 60 sekund i dostarczona na nośniku optycznym (płyta CD, DVD).

Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci/młodzieży nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór polskich produktów rolnych i żywnościowych pochodzących od lokalnych producentów i rolników.

Prace konkursowe można przesyłać do 17 lipca 2020 r (liczy się datę nadania u operatora pocztowego lub innego przewoźnika) na adres:

KOWR OT w Poznaniu

ul. Fredry 12

z dopiskiem: konkurs „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Informacje odnośnie konkursu znajdą Państwo na stronie internetowej:

Rolnych

Oddział Terenowy w Poznaniu61 856 07 31, 61 856 06 50www.kowr.gov.pl

Lektura w pudełku

W trakcie omawiania lektury „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, uczniowie klasy 5b zostali poproszeni o wykonanie pudełka, które ukryje w sobie przedmioty związane z treścią czytanej książki. Do pudełek wkładali 10 rzeczy, które kojarzyły im się z przygodami Stasia i Nel. Oprócz tego, każdy uczeń napisał na wieczku krótkie streszczenie lektury oraz włożył do pudełka list do wybranego bohatera książki. Oto efekty pracy piątoklasistów!

Życzenia Świąteczne

zając

Niech Święta Wielkanocne będą pełne spokoju, radości oraz nadziei w życiu i wiary w dobro. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi i Administracji, Społeczność Uczniowska składają życzenia wszystkim sympatykom Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie.

WYNIKI szkolnego etapu Konkursu „PIĘKNEGO CZYTANIA”

cz1

WYNIKI  szkolnego etapu Konkursu „PIĘKNEGO CZYTANIA”

miejsce

Nazwisko i imię ucznia

klasa

wychowawca

UCZNIOWIE KLAS DRUGICH

Kozioł Wojciech

1. Baranek – Wiecha

Tomaszewska Lena

W. Radziejewska

Drygała Urszula

2d

K. Obarska

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH

Gola Mikołaj

M. Bednarek

Wyrwiński Krzysztof

3c

I. Rabczewska

Regulska Maria

M. Bednarek

UWAGA:  W szkolnym etapie wzięło udział 32 uczniów. Do etapu gminnego zostały zgłoszone osoby, które zajęły w naszej szkole I miejsce.  Uczniowie ci są zobowiązani zgłosić się  (wraz z wyznaczonym opiekunem) do udziału w konkursie, który odbędzie się  28 kwietnia 2020r.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie, o godz. 13.00.

GRATULUJMY !!!

Dzień Kobiet

p1
Uczniowie klasy III A świętowali Dzień Kobiet udając się ze swoimi mamami pociągiem do Poznania. W Palmiarni podziwiali przepiękne rośliny z różnych stron świata, a zrelaksowali się skacząc na trampolinach.

Lekcje w bibliotece

b1    b2
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego klasy IVa oraz Vb wybrały się na lekcje języka polskiego do Biblioteki Publicznej. Podczas zajęć dzieci brały udział m.in. w kolorowym rebusie, zabawach językowych, głuchym telefonie, a nawet w zawodach sportowych. Lekcja w bibliotece była doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy z zakresu ortografii, językoznawstwa, frazeologii oraz zapoznania z gwarą wielkopolską.

Dzień Otwartych Drzwi

22 lutego 2020 r. Zespół Szkół nr 5 ,,otworzył drzwi dla przyszłych uczniów placówki oraz ich rodziców. Szkoła była dostępna dla gości od 10.00 do 13.00.W czasie zwiedzania na dzieci czekały liczne atrakcje plastyczne, językowe, muzyczne, komputerowe, sportowe czy kulinarne. Można było przeprowadzić doświadczenia, obserwacje, a także uczestniczyć w mini zajęciach prowadzonych na wesoło. Z kolei rodzice mieli możliwość porozmawiania z dyrekcją szkoły, nauczycielami, a także specjalistami pracującymi w naszych wyjątkowych ,bo integracyjnych oddziałach.

Przyszli wychowankowie i ich najbliżsi mogli się przekonać, że nasza szkoła jest przyjaznym miejscem i sprzyja rozwojowi na wysokim poziomie.

Do zobaczenia za rok!

d1  d2  d3  d5  ddd  eee

b
Uczniowie klas I-III brali udział w balu karnawałowym zorganizowanym w sali gimnastycznej. Można było podziwiać pomysłowe stroje oraz świetnie pobawić się przy muzyce i zabawach prowadzonych przez didżeja. W przerwie imprezy czekał na uczniów w klasach poczęstunek.