Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Konkurs matematyczny

W dniu 20 września 2018 roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Z bohaterami Książek Kornela Makuszyńskiego w Świat Matematyki”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Woli Książęcej. W czasie 45 minut uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym 10 zadań zamkniętych.. Najlepszy wynik z naszej szkoły i I miejsce na poziomie klas  V zajęły: Maria Cuprych i Maja Roszak z klasy V f. Na poziomie klas VI bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Przymusiński z klasy VI a. Bardzo dobrze spisali się również Dariusz Nowak z klasy V e oraz Gabriela Matuszak i Julia Pawlak z klasy VI b. Uczniów do konkursu przygotowały panie Maria Nowak,Iwona Rzepczyk oraz Danuta Krawczyk.
Gratulujemy.m1

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się  w poniedziałek 3 września 2018 roku o godzinie 9:30 na boisku szkolnym.

Msza Św. w kościele św. Marcina o godz. 8.00

50-lecie naszej szkoły

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie oraz Komitet Organizacyjny uroczystości serdecznie zapraszają na obchody Jubileuszu 50-lecia szkoły,które odbędą się w dniach 12-13 października 2018 roku.

Deklaracje uczestnictwa w obchodach Jubileuszu można zgłaszać w sekretariacie szkoły oraz u pani dyrektor Danuty Głogowskiej - nr tel. 62 747 20 06

Koszty uczestnictwa:

- materiały zjazdowe - 20 zł /os.

- Bal Jubileuszowy ( hala sportowa)- 100 zł /os.

Nr konta 59 1090 1131 0000 0001 3129 7025

Wpłaty za materiały zjazdowe przyjmowane będą do 14. września, natomiast opłaty za bal do 28. września br.

Odbiór materiałów zjazdowych do 28 września.

Bo to jest Fantazja…

Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej tłumnie odwiedzili bibliotekę szkolną. Były to szczególne spotkania, gdyż miały na celu wcielenie najmłodszych wychowanków w grono prawdziwych czytelników. Aby sprawdzić ich książkową wiedzę i umiejętność czytania ze zrozumieniem przygotowano dla nich kilka zadań m.in.: zagadki, krzyżówki, czytanie fragmentów tekstu. Nagrodą za uczniowski trud było przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”, które przygotowała młodzież z kółka kulturalno – teatralnego.

m1     m2

m3   m4

Gofry na powitanie wakacji!

m7m8
Dnia 20 czerwca wychowawcy świetlicy szkolnej z okazji zbliżających się wakacji i powitania lata zorganizowały dla dzieci słodką niespodziankę. Uczniowie mieli okazję piec gofry, a następnie z przyjemnością zasmakować słodkości. Gofry z posypką, pudrem i świeżymi owocami były bardzo pyszne i zdrowe.”

Turniej w „Dwa ognie”

m1       m2

Dnia 19.06.2018r. na boisku szkolnym odbył się turniej gry w „Dwa ognie”. Organizatorem spotkania była świetlica szkolna. W rozgrywkach wzięło udział 6 klas trzecich szkoły podstawowej.
Spotkanie było okazją do zachęcania dzieci do czynnego uprawiania sportu oraz promowania zdrowej rywalizacji sportowej. Wspólna zabawa sprawiła im wiele radości a atmosfera na  boisku była bardzo gorąca.
Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – klasa III c
II miejsce – klasa III d
III miejsce – klasa III f

,,Piątka dla gazety”

m1

Olga Grześkowiak, uczennica klasy Vb, wygrała główną nagrodę w konkursie „Piątka dla Gazety” organizowanym przez Gazetę Jarocińską. Celem zmagań było zbieranie bardzo dobrych ocen i wypełnianie kuponów drukowanych co tydzień w gazecie. Podczas finału wylosowano kupon  Olgi  i tym samym nasza uczennica zabrała cała swoją klasę na dwudniową wycieczkę do Karpacza. Piątoklasiści mieli okazję odwiedzić Hutę Szkła, wejść na Śnieżkę oraz zwiedzić Świątynię Wang.

XXIII Dziecięco-Młodzieżowej Sesji Rady Miejskiej

m1Emilia Pawlaczyk, uczennica klasy IIIc gimnazjum, reprezentowała naszą szkołę i pełniła funkcję przewodniczącej podczas XXIII Dziecięco-Młodzieżowej Sesji Rady Miejskiej. Młodzi radni po raz kolejny domagali się m.in. zorganizowania nowych miejsc spotkań oraz utworzenia młodzieżowego klubu. Młodzież zgłosiła łącznie 27 wniosków.