Archiwa autora: Danuta Krawczyk

m1

100- LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

IMG_2533    IMG_2539

IMG_2998Z okazji 100- LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI uczniowie klas I-III uczestniczyli w uroczystym apelu. Każda z klas zaprezentowała przygotowane wcześniej wiersze oraz pieśni o naszym kraju. Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w pokazie prezentacji multimedialnej. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi faktami na temat Polski. Poznały krótką historię naszego kraju przedstawioną w formie animowanej, dzięki temu łatwiej zapamiętały ważne fakty przedstawione w prezentacji. Wszyscy z zaciekawieniem odkrywali kolejne karty historii naszej ojczyzny, a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę w tym zakresie.

KONKURS POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

m1   m2

14 listopada odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej. Został on zorganizowany z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedstawiciele naszej szkoły w kategorii klas I- III zdobyli:

2 miejsce w konkursie piosenki : Aleksandra Moskalik, klasa 2a

3 miejsce w konkursie poezji: Maria Regulska, klasa 2a

Gratulujemy!

„Nasza Polsko, życzę Ci…”

m1W całej szkole można zaobserwować przygotowania do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę -  z sal dobiega „Mazurek Dąbrowskiego”, przed szkołą wiszą biało-czerwone flagi a na korytarzu pojawiła się wystawa, którą przygotowały dzieci z naszej szkoły, które chciały złożyć życzenia Polsce. W tym celu przygotowały kartki okolicznościowe rozpoczynające się od słów: „Nasza Polsko, życzę Ci…”. Zapraszamy do odczytania życzeń. Ponadto dzieci z pomocą pań złożyły 100-metową biało-czerwoną papierową girlandę, którą można już podziwiać na szkolnym korytarzu. Mało kto wie, że ma aż 100 metrów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Powyższe działania koordynowały: Antonina Pinczewska, Katarzyna Marciniak, Aleksandra Orpel, Dorota Górecka z pomocą pań ze świetlicy szkolnej.

m2     m3

KONKURS PIOSENKI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

m4

6 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap  „KONKURSU PIOSENKI  I  POEZJI PATRIOTYCZNEJ Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI’’. Po wysłuchaniu 12 uczniów jury w składzie Ewelina Plucińska i Angelika Kostuj wyłoniło uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę na etapie klas I-III.

- konkurs recytatorski : Zuzanna Kazimierczak z klasy 1b

Maria Regulska z klasy z 2a

- konkurs pieśni patriotycznej: Aleksandra Moskalik z klasy 2a

Kolejny etap odbędzie się w Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Zajęcia kulinarne

m1      m2

Święto Pyry

pyr

W środę 24 października br. w sali gimnastycznej odbył się  Dzień Pyreczki.
Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania rymowanki przez klasy oraz wysłuchaniu ciekawostek  o ziemniaku. Następnie uczniowie uczestniczyli w  różnych zabawach  i konkurencjach sprawnościowych m.in. rzut ziemniakiem do kosza, „sadzenie” i „zbieranie”, turlanie ziemniaka.
W związku z Dniem Pyry uczniowie przygotowali ziemniaczane cudaki, które można podziwiać na parapetach drugiego piętra.
Organizatorem zabaw dla klas drugich była świetlica szkolna.

„Szkoła w moich oczach”

We wrześniu br. z okazji 50.lecia szkoły odbył się konkurs plastyczny pt. „Szkoła

w moich oczach”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzeciej.

Z 70 prac wybrano 6 zwycięzców.

PRACE NAGRODZONE:

mi m2
ADRIAN MIKOŁAJCZAK KLASA 2B                              MIKOŁAJ WOJCIECHOWSKI KLASA 2B    m6  m8
ROBERT KŁOSOWSKI KLASA 2C                               MAJA RATAJCZAK KLASA 2C
m3   123
MIKOŁAJ SOLIŃSKI KLASA 2C                                   KRZYSZTOF WOELKE KLASA 2C

Wszystkie prace plastyczne zostały wystawione na korytarzu na drugim piętrze.

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w listopadzie podczas uroczystego apelu.  Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym.

Organizatorzy:

A.M. Kardas
A. Stechlińska
I. Rabczewska

Konkurs plastyczny

Emilia Jędrzejczak i Julia Jędrzejczak z klasy VI a zdobyły wyróżnienia w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym im. Kazimierza Nowaka ” Tam i z powrotem ” zorganizowanym przez MDK nr 3 w Poznaniu. W konkursie brała też udział Alicja Figaj z VI a. Na konkurs wpłynęło 129 prac z 33 placówek. Do konkursu uczennice przygotowała Anna M. Kardas

m1             m2           m3