Archiwa autora: Danuta Krawczyk

Bo to jest Fantazja…

Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej tłumnie odwiedzili bibliotekę szkolną. Były to szczególne spotkania, gdyż miały na celu wcielenie najmłodszych wychowanków w grono prawdziwych czytelników. Aby sprawdzić ich książkową wiedzę i umiejętność czytania ze zrozumieniem przygotowano dla nich kilka zadań m.in.: zagadki, krzyżówki, czytanie fragmentów tekstu. Nagrodą za uczniowski trud było przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”, które przygotowała młodzież z kółka kulturalno – teatralnego.

m1     m2

m3   m4

Gofry na powitanie wakacji!

m7m8
Dnia 20 czerwca wychowawcy świetlicy szkolnej z okazji zbliżających się wakacji i powitania lata zorganizowały dla dzieci słodką niespodziankę. Uczniowie mieli okazję piec gofry, a następnie z przyjemnością zasmakować słodkości. Gofry z posypką, pudrem i świeżymi owocami były bardzo pyszne i zdrowe.”

Turniej w „Dwa ognie”

m1       m2

Dnia 19.06.2018r. na boisku szkolnym odbył się turniej gry w „Dwa ognie”. Organizatorem spotkania była świetlica szkolna. W rozgrywkach wzięło udział 6 klas trzecich szkoły podstawowej.
Spotkanie było okazją do zachęcania dzieci do czynnego uprawiania sportu oraz promowania zdrowej rywalizacji sportowej. Wspólna zabawa sprawiła im wiele radości a atmosfera na  boisku była bardzo gorąca.
Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – klasa III c
II miejsce – klasa III d
III miejsce – klasa III f

,,Piątka dla gazety”

m1

Olga Grześkowiak, uczennica klasy Vb, wygrała główną nagrodę w konkursie „Piątka dla Gazety” organizowanym przez Gazetę Jarocińską. Celem zmagań było zbieranie bardzo dobrych ocen i wypełnianie kuponów drukowanych co tydzień w gazecie. Podczas finału wylosowano kupon  Olgi  i tym samym nasza uczennica zabrała cała swoją klasę na dwudniową wycieczkę do Karpacza. Piątoklasiści mieli okazję odwiedzić Hutę Szkła, wejść na Śnieżkę oraz zwiedzić Świątynię Wang.

XXIII Dziecięco-Młodzieżowej Sesji Rady Miejskiej

m1Emilia Pawlaczyk, uczennica klasy IIIc gimnazjum, reprezentowała naszą szkołę i pełniła funkcję przewodniczącej podczas XXIII Dziecięco-Młodzieżowej Sesji Rady Miejskiej. Młodzi radni po raz kolejny domagali się m.in. zorganizowania nowych miejsc spotkań oraz utworzenia młodzieżowego klubu. Młodzież zgłosiła łącznie 27 wniosków.

Konkurs plastyczny

m1Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w l edycji konkursu plastycznego, ogłoszonym przez Urząd Miasta i Gminy Jarocin, pt.” Kto Gminie Jarocin szanuje, ten odpady segreguje”. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie przystąpili do etapu szkolnego, z którego nauczyciele plastyki wyłonili najładniejsze prace, a następnie przekazali je organizatorowi konkursu. Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się nasza uczennica Joanna Dąbrowska z klasy IV e. Oprócz wspaniałych nagród rzeczowych i dyplomów, nagrodą będzie również zamieszczenie wyróżnionych prac w przyszłorocznym kalendarzu. Asi, serdecznie gratulujemy!

Konkurs fotograficzny ,,Piątka w Polsce i na świecie”.

1.Fotografia ma być zrobiona w dowolnym miejscu w Polsce lub innym kraju ,a na niej ma być cyfra 5 ( w dowolny sposób przedstawiona) może być inny napis bądź symbol nawiązujący do naszej szkoły i miejscowości.
2.Uczestnik może złożyć dowolną ilość fotografii.
3.Fotografie pionowe lub poziome w kolorze, powinny być wydrukowane w wysokiej rozdzielczości na papierze fotograficznym błyszczącym o formacie 20 cm X 30 cm.
4.Organizator nie zwraca prac biorących udział w konkursie.
5.Prace zostaną zaprezentowane podczas obchodów 50-lecia szkoły.
6.Każda praca na odwrocie musi mieć: imię , nazwisko, tytuł zdjęcia, opis miejsca, które zostało przedstawione na fotografii, data wykonania.
7.Fotografie należy składać u pani  Ewy Fengler lub Moniki Bartniczak do 20 września 2018 r.
8.W pracach oceniana będzie kompozycja, pomysł, nowatorstwo, sposób ukazania tematu.
9.Trzech autorów najlepszych zdjęć otrzyma nagrody rzeczowe.

Bezpieczeństwo podczas wakacji

mc

7 czerwca 2018r. świetlica szkolna gościła strażaka z Powiatowej Straży Pożarnej w Jarocinie. W trakcie spotkania uczniowie poznali specyfikę pracy strażaka. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach wzywać Straż Pożarną. Strażak przekazał informację jak bezpiecznie spędzić wolny czas podczas wakacji. Na jakie niebezpieczeństwa są narażone podczas wypoczynku nad wodą, w lesie, w czasie podróży. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zadawać pytania oraz przymierzyć elementy stroju strażaka. Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu przyczyni się do rozważnego spędzania letniego wypoczynku.