Archiwa autora: Iza Kardach

Wycieczka do Deli Parku

Uczniowie klasy 1a udali się z paniami: Ewą Statucką i Izabelą Rabczewską na wycieczkę do Deli Parku. Uczestniczyli w warsztatach kulinarnych i przygotowali przepyszne bułki. Podziwiali ogrody i miniaturowe najbardziej znane budowle świata. Odwiedzili Mini Zoo. Wspólnie zjedli obiad. Doskonale bawili się w Podniebnej Eko–Wiosce oraz na placach zabaw.page1page2

Wycieczka do Kluczewa

Uczniowie klasy 2a udali się do gospodarstwa agroturystycznego STARA CHATA U KOWOLA w Kluczewie. Świetnie bawili się na wiejskim podwórku w towarzystwie kotów i królików. Nauczyli się doić krowę oraz pili świeże mleko bezpośrednio od niej. Poznali również pracę kowala, jeździli traktorem i smażyli kiełbaski na ognisku.

page 2page1

Wycieczka do Potarzycy

5 maja uczniowie klas 1a i 2a udali się z paniami: Izabelą Rabczewską, Ewą Statucką, Hanną Udzik i Aldoną Zaradną na wycieczkę do planetarium w Potarzycy. Odbyli tam niezwykłą podróż w kosmos i obserwowali niebo podczas seansu astronomicznego.

Potarzyca

Klasa 2c wybrała się do kręgielni. Zabawa była przednia. Wiele dzieci pierwszy raz rzucało kulą. Mieliśmy sporo pyszności, a na końcu drobne upominki od zajączka.

page1

Wielkanoc tuż, tuż!

Klasy IIc i IIIc z paniami A. Kardas, M. Pajdowską i M. Izydorczyk-Miernik pojechały do Biskupina na warsztaty świąteczne. Dzieci poznały źródło zwyczajów wielkanocnych, uczestniczyły w zajęciach plastycznych i kulinarnych. Piekły mazurki i ubijały mało w kierzynkach, a następnie robiły baranki. Wykonały piękne palmy oraz pisanki. Impreza zakończyła się wspólnym, świątecznym śniadaniem.

warsztaty

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

„Niektórzy ludzie z autyzmem wiodą życie w ciszy, zamknięci w sobie, inni szaleją, bo rzeczywistość ich przytłacza. Niektórzy z nich nigdy nie nauczą się poprawnie dziękować. Są jednak tacy, którym ten zwrot tak lekko przechodzi przez usta, że sprawiają wrażenie, jakby rozumieli, co im się właśnie wymsknęło. Niektórzy ludzie z autyzmem chętnie się śmieją i dużo gadają, inni są raczej rzeczowi i małomówni. Niektórzy ludzie z autyzmem rozpaczają z powodu przygnębiających myśli, inni zasiedlają słoneczną stronę życia…“ — Axel Brauns 1963

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

30 marca odbył się szkolny etap Szkolnego Konkursu Pięknego czytania. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się: Oliwier Kowalski uczeń klasy 2b oraz Marianna Lipowicz uczennica klasy 3b. Życzymy powodzenia:)

Marylka

„Uśpij ekrany-uwolnij wyobraźnię”

Klasa 2c brała udział w ogólnopolskim konkursie „Uśpij ekrany-uwolnij wyobraźnię”, w ramach którego dzieci wykonały przestrzenne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Anny Małgorzaty Kardas i p. Moniki Pajdowskiej.

image000000(7)