IX edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” będzie powtórzona

Zamieszczam komunikat ze strony organizatorów konkursu informatycznego: www.bobr.edu.pl

Komunikat Organizatorów w sprawie przebiegu IX Konkursu Informatycznego Bóbr

Szanowni Państwo,

organizatorzy konkursu dołożyli wszelkich starań, by IX edycja Konkursu przebiegła prawidłowo. Konkurs był poprawnie przygotowany merytorycznie, prawidłowo działała aplikacja konkursowa i rejestracja na konkurs, serwery były obciążone w małym stopniu. Prawidłowo przebiegł etap dla uczniów gimnazjów i klas I-III szkół podstawowych.

Niestety, podczas zawodów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i klas IV-VI szkół podstawowych, cały trud organizatorów, wysiłek nauczycieli i szkół oraz gotowość uczniów do przystąpienia do zawodów, zostały zaprzepaszczone. Z przykrością informujemy, żeawaria spowodowana została przez celowe działania osób chcących zakłócić przebieg konkursu. W czasie trwania konkursu zakłóceniu uległ przepływ informacji pomiędzy serwerami odpowiedzialnymi za autentykację i autoryzację użytkowników, a serwerem z oprogramowaniem konkursowym.

Podjęliśmy działania, mające na celu zabezpieczenie serwerów przed tego typu atakami w przyszłości, jednocześnie podjęliśmy czynności mające na celu wykrycie sprawców ataku. Gdy te działania zostaną zakończone, konkursy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz klas IV-VI zostaną powtórzone – mamy nadzieję, że stanie się to w najbliższych 2-3 tygodniach. O terminach poinformujemy Państwa na stronie Konkursu i via e-mail.
Do czasu powtórki można rejestrować nowych uczniów.

Organizatorzy