Spotkanie opłatkowe dla seniorów

„Gdzie jest nasze Betlejem?”wig1
W czwartkowy wieczór – 15 grudnia 2016 r. – w świetlicy Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów z pobliskiego osiedla (i nie tylko). Jest to już tradycyjna uroczystość sięgająca swymi korzeniami do działalności szkolnej drużyny harcerskiej.
Uczniowie gimnazjum wraz z panią Krystyna Stefaniak i Anną Mazurkiewicz przygotowali program świąteczny pod hasłem „Gdzie jest nasze Betlejem?”. Składał się on ze scenek „skopiowanych prosto z życia”, ukazujących ludzką próżność, chciwość, egoizm i zazdrość. Były one przeplatane specjalnie dobranymi pastorałkami. Nie zabrakło również tradycyjnej kolędy „Cichej nocy”, która otworzyła część artystyczną. Zagrał ją na trąbce absolwent naszej szkoły. Prezentowany program świąteczny spotkał się z entuzjazmem, wywołał refleksje, wprowadził w atmosferę świąt. Młodzi artyści w pełni zasłużyli na gromkie brawa.
Na koniec tej części spotkania wicedyrektor pani Danuta Głogowska złożyła wszystkim obecnym świąteczne i noworoczne życzenia. Ciepłe słowa skierowali do gości również pan Maciej Śledzianowski, absolwent tej szkoły oraz przedstawicielki rady rodziców.
wig2Uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Przy słodkim poczęstunku i kawie tradycyjnie towarzyszyli naszym gościom również „artyści ze sceny”. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali własnoręcznie wykonany upominek – ozdobę świąteczną.

(opracowała Krystyna Stefaniak)