Sprzątanie Świata

IMG_20170915_151256IMG_20170915_153420

Dnia 15 września 2017r. odbyła się w naszej szkole akcja „Sprzątanie Świata 2017” zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Akcja „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa, a także inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W akcji wzięli udział chętni uczniowie z klas II i III gimnazjum oraz 7 szkoły podstawowej. Przed rozpoczęciem sprzątania uczniowie zostali zaznajomieni z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i higieny – otrzymali pomocne worki i rękawiczki. Tak przygotowani wyruszyli wraz z opiekunami na wielkie sprzątanie do Parku Miejskiego nieopodal naszej szkoły. Piękna pogoda zagwarantowała wszystkim uczestnikom świetny humor.