„Piątka” z kompletem zwycięstw

Dnia 29 września 2017 r. w parku miejskim odbył się Finał Powiatu w Sztafetowych biegach przełajowych. Zawody były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 12 października w Poznaniu. W każdej kategorii wiekowej: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy oraz gimnazja + klasy 7 dziewcząt i chłopców zwyciężali uczniowie Jarocińskiej „Piątki”. Awans do Finału Wojewódzkiego  wywalczyli również chłopcy z Gimnazjum w Żerkowie. Awans drugiej ekipy w tej kategorii był możliwy dzięki zdobyciu tytułu Mistrza Wielkopolski przez uczniów Gimnazjum nr 5 w roku ubiegłym.

Wyniki końcowe:

Szkoła Podstawowa dziewczęta:

I m. – SP 5 Jarocin

II m. – SP Żerków

III m. – SP 2 Jarocin

IV m. – SP 4 Jarocin

Szkoła Podstawowa chłopcy:

I m. – SP 5 Jarocin

II m. – SP Żerków

III m. – SP 4 Jarocin

IV m. – SP 2 Jarocin

Gimnazjum + 7 klasa SP dziewczęta:

I m. – Gim. 5 Jarocin

II m. – Gim. Żerków

III m. – Gim. Niepubliczne Jarocin

IV m. – SP 2 Jarocin

Gimnazjum + 7 klasa SP chłopcy:

I m. – Gim. 5 Jarocin

II m. – Gim. Żerków

III m. – SP 2 Jarocin

IV m. – Gim. Niepubliczne Jarocin

Składy zwycięskich sztafet:

Szkoła Podstawowa dziewczęta: Idzikowska Julia, Dwornik Anatola, Zaworska Agata, Gancarz Amelia, Żurek Maja, Antczak Marta, Mania Julia, Kycia Weronika i Gajownik Klaudia.

Szkoła Podstawowa chłopcy: Strzykalski Filip, Walczak Dariusz, Wołoszyn Daniel, Nowak Kacper, Kosmalski Mateusz, Gintrowicz Łukasz,  Biernacik Patryk, Gargiel Kacper i Andrzejczak Mateusz.

Opiekunem sztafet jest: Marcin Szymkowiak

Gimnazjum dziewczęta: Jędraszak Roksana, Pawełczyk Julia, Hybiak Paulina, Grzech Amelia, Krawczyk Wiktoria, Stasik Martyna, Gola Monika, Aleksandra Cepa, Marciniak Julia, Cincio Martyna, Smołaga Weronika, Wosiek Natalia, Biernacik Weronika, Żurawska Zuzanna, Urbaniak Patrycja i Szefer Amelia.

Opiekunami sztafety są: Anna Przybylska i Wojciech Pawłowski.

Gimnazjum chłopcy: Orzłowski Jakub, Dyoniziak Bartosz, Królikowski Jakub, Skowron Hubert, Skowroński Filip, Korach Adam, Jermołowicz Kacper, Jędraszak Emil Nagorzycki Kordian, Kniat Filip, Grodzki Mikołaj, Rybarczyk Kacper, Jankowski Marek, Nowak Miłosz, Zeda Rajmund, Matysiak Jan, Radziejewski Eryk, Krzaczkowski Oskar i Nagorzycki Martyn.

Opiekunami sztafety są: Sławomir Udzik i Jacek Szymański.