XIV Wielkopolskie Forum Rad Młodzieżowych

mms_img-2040916391Emilia Pawlaczyk i Adrianna Grygiel, uczennice klasy IIIc gimnazjum, wraz z opiekunką p. Patrycją Marciszak, reprezentowały naszą szkołę podczas XIV Wielkopolskiego Forum Rad Młodzieżowych. Warsztaty odbyły się w dniach 23-24 listopada.

Podczas forum, w którym wzięli udział przedstawiciele wielu szkół z całej Wielkopolski, uczennice miały okazję dowiedzieć się jak funkcjonują rady młodzieżowe w innych miastach. Zdobyły wiedzę na temat kwestii organizacyjno-prawnych dotyczących młodzieżowych rad miast, gmin i powiatów, a także zagadnień psychologicznych związanych z przywództwem w grupie, motywowaniem, komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, czy wystąpieniami publicznymi.

Oprócz części warsztatowo-wykładowej młodzi radni wzięli udział w symulacji Sesji Młodzieżowej Rady Gminy. Warsztaty stały się okazją do zawarcia cennych znajomości z uczniami reprezentującymi różne szkoły.