Szlachetna Paczka

imagesZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 DOŁĄCZA DO AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”

 

Kolejny rok chcielibyśmy wesprzeć i uszczęśliwić jedną rodzinę. Akcja zorganizowana w naszej szkole cieszy się dużym powodzeniem dlatego też

z powodzeniem udaje nam się sprawić radość kilkorgu potrzebującym ludziom. Mam nadzieję, że kolejny raz nam się uda!   

RODZINA

Pani Kasia (31 l.) wraz z mężem Lucjanem (38 l.) wychowują czworo dzieci – Krysię (11 l.), Norberta (8 l.), Basię (6 l.) i Mateusza (3 l.) oraz opiekują się chorą- niepełnosprawną siostrą pana Lucjana.

Rodzina do niedawna radziła sobie na niewielkim gospodarstwie rolnym. Pan Lucjan podejmował dodatkowe prace sezonowe co pozwalało także zaoszczędzić na opale, gdyż zajmował się wycinką drzew w lesie. Jednak sierpniowa nawałnica zmiotła w dużej części zbudowania gospodarcze i spowodowała straty w hodowli zwierząt. Teraz rodzina usiłuje odbudować zniszczenia i wrócić do stanu pogłowia z przed wichury. Utrzymując się z produkcji roślinnej oraz dodatków na dzieci. Miesięczny dochód na członka rodziny- po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia- wynosi 407 zł.

Rodzice są bardzo dumni ze swoich dzieci, które dobrze radzą sobie w szkole i chętnie uczestniczą w pracach domowych i gospodarskich. Pani Kasia jest bardzo ciepłą osobą, oddaną swojej rodzinie. Mimo skromnego budżetu i licznych zajęć gospodarskich i domowych stara się zawsze przygotować coś dobrego dla rodziny – gotowanie to jej pasja.

Dla rodziny najważniejszymi potrzebami są kołdry dla dzieci gdyż na zakup nowych stale brakuje środków. Te które posiadają dostali używane i niestety nie dają już tyle ciepła a ich mieszkanie tylko w części jest wyposażone w centralne ogrzewanie. Pokój dzieci ogrzewają za pomocą grzejnika olejowego. Pani Kasia bardzo ucieszyłaby się z kilku nowych garnków i żywności. Rodzina się powiększyła i garnki, które pani Kasia miała już się zużyły i są małe dla licznej rodziny.

Jak możemy pomóc?

Chcielibyśmy aby wszystkie klasy włączyły się do akcji i wybrały prezent, którym obdarują rodzinę. Klasy mogą się łączyć i razem zakupić artykuł z poniższej listy. Aby nasze dary się nie powtarzały prosimy o ich rezerwację u p. Anny Kubiak lub uczniów klasy II b gimnazjum. Każda klasa, która weźmie udział

w „Szlachetnej Paczce” dostanie dodatkowe punkty w ramach konkursu na „Super Klasę”.

Jeżeli chcesz zostać indywidualnym darczyńcą i wesprzeć Szlachetną Pochwałę prosimy o wybranie dowolnego prezentu z listy. Serdecznie zapraszamy rodziców do włączenia się w akcję. Będziemy również zbierać pieniążki do puszki aby uzupełnić paczkę o brakujące produkty z listy.

Informację na temat „Szlachetnej Paczki” organizowanej w naszej szkole można również przeczytać na stronie internetowej szkoły www.szkola5jarocin.pl oraz na Facebooku.

Prezenty będą zbierane do 9 grudnia 2017 r.

RODZINA

Odzież

ü  Norbert (8 lat) –  spodnie dresowe ciemne, rozmiar 146, sylwetka: szczupła

ü  P. Katarzyna (31 lat) – kurtka zimowa, czarna, rozmiar 50-52, sylwetka: tęga

Wyposażenie mieszkania:

ü  garnki

ü  kołdry (140*200)

Środki czystości:

ü  Proszek do prania,

ü  szampon,

ü  pasta do zębów,

ü  szczoteczka do zębów,

ü  mydło/żel myjący.

Pomoce szkolne:

ü  zeszyty, kredki, bloki, papier kolorowy, klej

Żywność trwała:

ü  ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, herbata, kasza, konserwy mięsne.

ü  Płatki śniadaniowe czekoladowe, masło czekoladowe.

Specjalne upominki:

ü  Pani Kasia nie oczekuje niczego ale dzieci orzekły, że nie ma ładnej bluzeczki,

ü  Pan Lucjan perfum,

ü  Krysia kosmetyczka i drobne kosmetyki,

ü  Norbert rower (może być używany),

ü  Basia segregator do karteczek z bohaterami „Krainy Lodu”,

ü  Mateuszek traktor

2