„MISTRZ DOBRYCH MANIER” w „piątce”

wspólne zdjęciemałeVI Gminny Konkurs „MISTRZ DOBRYCH MANIER” odbył się  5 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Wzięło w nim udział sześć   4-osobowych zespołów, ze starszych klas szkoły podstawowej.
Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko teoretyczną znajomością  zasad savoir vivre`u, ale również biegłością w praktycznym ich zastosowaniu. Wśród konkurencji zespołowych  uczniowie przygotowywali świąteczne nakrycie, które należało odpowiednio     udekorować,  oceniali rozsadzenie gości przy stole, a także wykazali się umiejętnością składania serwetki. Według  uczestników, najtrudniejszym zadaniem była część teoretyczna, czyli  test, najłatwiejszym zaś – wykonanie pierścienia do materiałowej serwetki.

podwójne zwycięstwo uczniów z Witaszycmmm          mmmmmm

WYNIKI

W konkurencji zespołowej

Nazwa zespołu

 Zajęte miejsce  w konkurencji

zespołowej

NSP Siedlemin

II miejsce

SP nr 2 Jarocin

III miejsce

SP Jarocin nr 3

VI miejsce

SP Mieszków

I miejsce

SP Witaszyce

V miejsce

SP Jarocin nr 5

IV miejsce

W konkurencji INDYWIDUALNEJ

I MIEJSCE – Kempa Agnieszka – SP Mieszków

II MIEJSCE – Maciej Król – SP Witaszyce

III MIEJSCE – Zofia Kościelna – SP Witaszyce

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Krystyna Stefaniak,

opiekunka kółka kulturalno-teatralnego.