„Piękna nasza Polska cała”

m1   m2

9 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej  nr 2 w Jarocinie odbył się XV Konkurs Języka Ojczystego. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa Wincentego Pola „Piękna nasza Polska cała”.
Naszą szkołę reprezentowali Dominika Słaboszewska z klasy VII b oraz Filip Żórawski z VII c. Uczestnicy oprócz rozwiązania testu, musieli zmierzyć się również z quizem oraz przygotowaniem przemówienia.
W zmaganiach brała również udział zgromadzona publiczność. Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Szamborska i Zuzanna Żórawska z klasy VII c, które zajęły drugie miejsce oraz Pola Borkiewicz (laureatka trzeciego miejsca) i Weronika Kycia z klasy VIb. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywały polonistki Beata Tomczak
i Patrycja Marciszak.