Kolejna edycja „Szlachetnej Paczki”

img

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 DOŁĄCZA DO AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”

Kolejny rok chcielibyśmy wesprzeć i uszczęśliwić jedną rodzinę. Akcja zorganizowana

w naszej szkole cieszy się dużym powodzeniem dlatego też

z powodzeniem udaje nam się sprawić radość kilkorgu potrzebującym ludziom.

Mamnadzieję, że kolejny raz nam się uda!  

RODZINA

Pani Monika (21l) mieszka wraz z siostrą Kingą (31l),szwagrem Piotrem (35l) ich dziećmi Marysią (3l) i roczną Otylią oraz babcią Aleksandrą (82l).

Rodzina prowadziła spokojne życie. Pani Monika wówczas zaszła w ciążę. Gdy zbliżał się czas porodu w rodzinie wydarzyła się wielka tragedia, w której zginęli rodzice pani Moniki. Ona sama trafiła w ciężkim stanie do szpitala, wtedy zaczęła się walka o życie pani Moniki  i jej synka. Udało się, po długich staraniach lekarzy chłopiec i mama zaczęli powoli odzyskiwać zdrowie. Maluszek miał stwierdzone wiele wad rozwojowych. Był iskierką w życiu pani Moniki to dla niego walczyła, starała się pokonywać trudny czas, ale niestety po sześciu miesiącach gonitwy, starań o lepsze jutro, o sprawność, ciągłych wizytach lekarskich chłopiec zmarł. Obecnie kobieta, oraz jej rodzina objęta jest pomocą psychologiczną. Próbują żyć, ale tak dotkliwe i ogromnie wstrząsające wydarzenia nie dają im normalnie funkcjonować. Pani Monika pomaga siostrze w opiece nad dziećmi , pan Piotr z panią Kingą prowadzą rodzinną pasiekę. Rodzina w tej chwili utrzymuje się z renty pani Aleksandry, niewielkich dochodów z pasieki, oraz zasiłku chorobowego pani Moniki. Domowy budżet obciążony jest przez kredyt zaciągnięty na rozwój pasieki. Dochód po odliczeniu wszystkich zobowiązań na jednego członka rodziny jest bardzo niski wynosi ok.433zł

Rodzina pani Moniki bardzo się wspiera, bije od niech wielka miłość i wzajemna troska. Ich największym atutem jest silna więź. Siostrzenice pani Moniki bardzo lubią spędzać czas na zabawach na świeżym powietrzu, wspólnych spacerach. Są to ludzie bardzo skromni i serdeczni. Pomimo wielkiej tragedii próbują się podnieść.

Wśród najważniejszych potrzeb pani Monika wymieniła opał(węgiel). Dom, który zamieszkują po tragicznie zmarłych  rodzicach jest bardzo duży i ciężko go dogrzać, a to będzie pierwsza zima bez najważniejszych członków rodziny, bez rodziców. Ich marzeniem jest również doprowadzenie domu do stanu z przed tragedii. Dlatego gdyby dostali farby i środki czystości do jego odnowienia, być może łatwiej by było im przejść przez te bardzo traumatyczne przeżycia.

 Jak możemy pomóc?

Chcielibyśmy aby wszystkie klasy włączyły się do akcji i wybrały prezent, którym obdarują rodzinę. Klasy mogą się łączyć i razem zakupić artykuł z poniższej listy. Aby nasze dary się nie powtarzały prosimy o ich rezerwację u p. Anny Kubiak.

Jeżeli chcesz zostać indywidualnym darczyńcą i wesprzeć Szlachetną Pochwałę prosimy o wybranie dowolnego prezentu z listy. Serdecznie zapraszamy rodziców do włączenia się w akcję. Będziemy również zbierać pieniążki do puszki aby uzupełnić paczkę o brakujące produkty z listy.

Informację na temat „Szlachetnej Paczki” organizowanej w naszej szkole można również przeczytać na stronie internetowej szkoły www.szkola5jarocin.pl oraz na Facebooku.

Prezenty będą zbierane do 7 grudnia 2018 r.

LISTA POTRZEBNYCH RZECZY:

Odzież

P. Aleksandra (82 lata) –  kurtka zimowa, czarna, rozmiar 46, sylwetka: dobrze zbudowana

Wyposażenie mieszkania:

-  Koce,

-  Ręczniki,

-  Pościel (poszwy i prześcieradła)

-  kołdry (160*200, 200*220)

Środki czystości:

-  Proszek do prania,

-  szampon,

-  pasta do zębów,

-  szczoteczka do zębów,

-  mydło/żel myjący,

-  płyn do płukania,

-  płyny czyszczące

-  pampersy rozmiar 5,

-  chusteczki nawilżające,

-  oliwka dla dziecka,

-  kremy dla dzieci,

-  środki czystości dla dzieci

Przybory plastyczne:

-  kredki, bloki, papier kolorowy, klej, plecak, plastelina, zeszyty, farby, nożyczki, piórnik

Żywność trwała:

-  ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, herbata, kawa,  kasza, konserwy mięsne, konserwy rybne.

-  Płatki śniadaniowe,

-  Mleko Bebiko 5

Specjalne upominki:

Pani Monika książka przygodowa,

Pani Kinga i pan Piotr perfumy,

Babcia Aleksandra  ciepły szlafrok,

Marysia (3 lata) wózek dla lalek, żelazko do zabawy,

Otylia (1 rok) książeczki edukacyjne.

Inne potrzeby:

-  Opał (drewno, miał)

-  Pędzle, wałki

-  Farby (jasne kolory)

-  unigrunt