Pamiętamy o powstańcach wielkopolskich

12   lutego 2019 roku uczniowie klasy 8 b i 6 SP nr 5 w Jarocinie zorganizowali uroczystą akademię na cześć  powstańców wielkopolskich.

W trakcie uroczystości wyświetlono film o bohaterskich powstańcach, zrealizowany przez młodzież uczącą się w ZSP nr 2 w Jarocinie, autorstwa Agnieszki Urbaniak. Następnie dzieci odczytały fragmenty książki A. Gogulskiego: „…Zaczęło się w Jarocinie”. Pięknie wyrecytowane przez uczniów wiersze patriotyczne nadały naszej uroczystości wyjątkowo podniosły i refleksyjny charakter.  Wzruszającym momentem akademii było wspólne odśpiewanie „Roty” M. Konopnickiej.

Cieszy nas fakt, iż wiedza uczniów naszej szkoły o doniosłej roli zrywu Wielkopolan w procesie odradzania się niepodległego państwa polskiego jest coraz większa.

mi