Dbajmy o dziecięce uśmiechy

m1
Dnia 11 marca br uczniowie klas pierwszych w ramach programu organizowanego przez PCK „Dbajmy o dziecięce uśmiechy” gościły dr stomatolog Panią Dorotę Królak- Wrzosek. Pani dr z niezwykły taktem i cierpliwością przedstawiła prawidłowy sposób szczotkowania zębów na specjalnym modelu szczęki. Dużo miejsca poświęciła tematyce zdrowego odżywiania oraz przyczyn chorób zębów, jak również sposoby ich zapobiegania. Na koniec spotkania chętne dzieci miały możliwość samodzielnej próby szczotkowania zębów na modelu. Uczniowie w nagrodę za cierpliwość i odwagę w kontakcie z Panią dr otrzymały książeczki o tematyce profilaktyki próchnicy zębów oraz mały upominek w postaci szczoteczki lub pasty do zębów.
Dziękujemy Pani dr za poświęcony  czas i zapraszamy ponownie za rok.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pani dr Barbary Królak.