Nauka przez zabawę – formy pracy z uczniami niepełnosprawnymi.

m2

Dzisiaj  w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół prowadzących oddziały integracyjne pt. „Nauka przez zabawę – formy pracy z uczniami niepełnosprawnymi”. Celem spotkania było zaprezentowanie przykładowych form pracy z uczniami niepełnosprawnymi, wymiana doświadczeń, wymiana dobrych praktyk oraz ustalenie elementów współpracy międzyszkolnej w bieżącym roku szkolnym. W swoich progach gościliśmy: – Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie, – Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie, – Zespół Szkół Specialnych w Jarocinie, – Szkołę Podstawową nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Szolc – Rogozińskiego w Kaliszu, – Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, – Szkołę Podstawową nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim. Goście oraz zaproszeni nauczyciele z naszej szkoły mieli przyjemność obserwować: zajęcia z kodowania, Ozoboty prowadzone przez D. Wojtkowiak oraz A. Baranek-Wiecha, zajęcia logopedyczne prowadzone przez D. Górecką i K. Makowiecką, zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez M. Bednarek i E. Plucińską oraz zajęcia ScottieGo prowadzone przez I. Musiałek i B. Włoch. Ogromne brawa należą się naszym uczniom, którzy brali udział w zajęciach. Poniżej relacja zdjęciowa z tego wydarzenia.

m1