Geocaching – gra terenowa

20191026_112426

26.10.2019 r. w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie w ramach Przyrodniczej Akademii Piątki nauczyciele informatyki i geografii zorganizowali zajęcia dla uczniów – grę terenową, która polegała na szukaniu ukrytych wcześniej skrytek niedaleko szkoły. Gra opiera się na aplikacji Geocaching i jest popularna nie tylko w Polsce ale również na całym świecie. Miłym zaskoczeniem dla nauczyciela było to, że dzieci przyszły na zajęcia z zainstalowaną aplikacją na swoich telefonach i potrafiły się intuicyjnie nią posługiwać! Od wyjścia ze szkoły śledziły drogę do ukrytej skrytki. Widziały odległość na mapie, kierunek w jakim należało się poruszać oraz współrzędne ukrytej skrytki. Dzieci bezbłędnie doszły do miejsca, poszukiwały dokładnie pierwszej skrytki, jednak nie udało jej się znaleźć. Mogły zapisać tą informację w aplikacji do właściciela tej skrytki. Udaliśmy się na poszukiwanie kolejnej i tam spotkała nas miła niespodzianka – choć skrytka była sprytnie ukryta, dziewczynkom udało się ją odnaleźć! Nie napiszemy gdzie ona była i jak ukryta. Zachęcamy do szukania i odwiedzenia pozostałych skrytek w okolicy. Pogada w tym dniu była przepiękna – prawdziwa polska, złota jesień. Dzieci przemierzyły na nogach około 10km. Skąd to wiemy? Miały zainstalowane aplikacje do mierzenia kroków lub zapisywania trasy wycieczki.  W czasie wycieczki posługiwały się elektronicznym kompasem, badały teren, porównywały widok satelitarnej mapy z rzeczywistym terenem. Wyrażały chęć szukania pozostałych skrytek z rodzicami na rodzinnych wycieczkach. Dla wszystkich uczestników była to świetna nauka połączona z dobrą zabawą!

Link do gry: geocaching.pl