Dla dobra Przyrody- ważna jest każda kropla wody.

p1

16.11.2019r. do parku miejskiego  w Jarocinie ruszyli „Badacze środowiska wodnego „.  Było to trzecie spotkanie uczniów „Przyrodniczej Akademii 5 ”.

Zajęcia podzielone były na dwie części: pierwsza odbywała się w parku, druga – w pracowni chemicznej. Dwu-lub trzyosobowe grupy uczniów opisywały staw i jego otoczenie oraz  rozpoznawały gatunki żyjących tam organizmów  z pomocą przewodników . Z zaangażowaniem pobierały wodę wiaderkami skonstruowanymi z surowców wtórnych i analizowały jej stan. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziła część druga zajęć, w czasie których dzieci obserwowały  życie w kropli pobranej  wody, a następnie określały parametry chemiczne.   

a2

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem  urodzinowym jednego z uczestników.

I tak rosną nam młodzi naukowcy.:)