Prezentacje podsumowaniem lekcji biologii w klasach siódmych i ósmych.

zielona planeta large_Zdrowy-styl-zycia-Zasady-zdrowego-zywienia-zestaw-plansz-A3-plus-plyta-CD

Wkrótce wakacje, pora na podsumowanie nauki biologii. Uczniowie klas siódmych, wykonywali prezentację na temat zasad zdrowego stylu życia. Celem pracy było uświadomienie młodym ludziom, jak ważne w życiu jest dbanie o zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne oraz analizowanie swoich prozdrowotnych postaw. Uczniowie pod kątem własnych doświadczeń przedstawiali znaczenie zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia. Zwracali uwagę na rolę właściwego wypoczynku, dobrej organizacji dnia i snu w walce ze stresem. Pokazywali własne zainteresowania i pasje, które są doskonałą alternatywą na ograniczenie kontaktu z multimediami. Ostrzegali także przed zagrożeniami związanymi z Internetem i używkami. Najciekawszą prezentację wykonała Eliza Szulc z klasy 7b oraz Jasiu Siejak z 7a.

Prezentacja Eliza Szulc 7b

Zdrowy zdrowy tryb życia Siejak Jasiu 7a

Uczniowie klas ósmych zmagania z biologią zakończyli prezentacją związaną ze sposobami ochrony środowiska w swoich rodzinach. Jest to bardzo ważny problem, o którym trzeba często rozmawiać, aby uczniowie zrozumieli, że nasze  życie w dużej mierze zależy od zasobów przyrody: czystego, nieskażonego powietrza, wody i gleby. Dlatego warto o tym pamiętać i żyć proekologicznie, co nie jest trudne.  Wystarczy dobry przykład i chęci. Uczniowie przedstawiali działania proekologiczne w swoich rodzinach, często udokumentowane własnymi fotografiami ze wskazaniem słabych i mocnych stron.Na wyróżnienie zasługuje praca Jagody Walczak z klasy 8b i Piotra Pietrasa z klasy 8a.

Ochrona środowiska Jagoda Walczak 8b

Prezentacja ochrona środowiska Pietras Piotr 8a