Aplikacje narzędziem do poznania przyrody podczas zajęć w terenie.

Uczniowie bardzo cenią sobie zajęcia terenowe w parku Radolińskich. Są to szczególne lekcje pozwalające wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce. Bliskość i atrakcyjność tego zielonego kompleksu stwarza wyjątkową okazję do pokazania dzieciom i młodzieży różnorodności form życia tam występujących. Tylko bezpośrednie obcowanie z naturą pozwala wzbudzić nie tylko szacunek i podziw,  ale też respekt dla różnych stworzeń.

20210623_090700

Rozwój technologii informatycznej spowodował pojawienie się wielu ciekawych aplikacji, które pozwalają rozpoznać poszczególne gatunki  organizmów  bez zabierania ze sobą papierowych, szkolnych wersji przewodników, co podczas pandemii na lekcjach biologii było u Uczniowie mieli jednak okazję rozpoznawać nazwy ptaków na podstawie nagrań ich odgłosów za pomocą aplikacji BirdNET.

20210623_175226

W ustalaniu nazw roślin i zwierząt sprawdziła się aplikacja Obiektyw Google oraz – Czyj to liść?

DSC08368

W zajęciach terenowych brali udział uczniowie z klas 5-8,

Zajęcia takie wymagają dużej dyscypliny i zaangażowania ze strony uczniów. Tylko wtedy dają satysfakcję i na długo pozostają w pamięci.

20210623_175353

Podczas wakacyjnych wędrówek dzięki różnym aplikacjom łatwo można poznać wiele ciekawych stworzeń, co pozwala zdobyć więcej informacji o ich życiu i wymaganiach, czego wszystkim miłośnikom natury pozostaje życzyć.