„Mleko dla szkół”

mleko dla skzólTrzy razy w tygodniu uczniowie klas I – V szkoły podstawowej (tj. 338 uczniów) otrzymują w formie nieodpłatnej 250 ml mleka białego. Z programu korzystamy od momentu, kiedy się pojawił. Od kilku lat dostawcą mleka jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie. Mleko jest w plastikowych, zakręcanych butelkach. Uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadają się zarówno o jakości mleka, jak i jego opakowaniu. Są zadowoleni, że na przerwie, po wysiłku w czasie lekcji mogą wypić smaczny i zdrowy napój. A wszystko zaczęło się od Fundacji „Mleko dla Szkól, Mleko dla Zdrowia”

Fundacja „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” 
Powołana w 2000 roku Fundacja „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” popularyzuje picie świeżego mleka wśród dzieci. Dzięki aktywnej współpracy ze Spółdzielniami i Zakładami Mleczarskimi stara się dotrzeć do jak największej liczby dzieci i każdemu z nich zapewnić codzienny dostęp do kartonika świeżego mleka. Założycielami Fundacji są naukowcy i specjaliści ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Instytutu Matki i Dziecka oraz Elopak S.A..
Uchwalona w sierpniu 2001 r. przez Sejm „Ustawa o Regulacji Rynku Mleka i Przetworów Mlecznych” – przewiduje środki na dofinansowanie mleka spożywanego przez dzieci i młodzież w szkołach i przedszkolach.