Biblioteka

BIBLIOTEKA  SZKOLNA

codziennie zaprasza

poniedziałek

7.45 – 14.35

wtorek

8.00 – 16.00

środa

8.00 – 16.00

czwartek

7.45 – 15.30

piątek

7.45-14.00

Nasza biblioteka szkolna znajduje się w przestronnym pomieszczeniu, gdzie czytelnicy mają wolny dostęp do półek. Dla uczniów został wydzielony kącik multimedialny z czterema stanowiskami komputerowymi.

W bibliotece dzieje się dużo i panuje przyjazna atmosfera, dlatego jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w szkole.

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Dotyczy ona realizacji zagadnień związanych z edukacją czytelniczą, a także treści zawartych w Programie Wychowawczo – Profilaktycznym szkół.

A oto, co się w niej dzieje:

KONKURSY

  1. 1.   KONKURS „WITAJCIE W LEKTUROWIE”
LEKTUROWO 2

Etap szkolny konkursu „Witajcie w Lekturowie”  odbywa się corocznie  w naszej placówce. Cieszy się on dużym powodzeniem u uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej. Jego laureaci walczą o trofea w Witaszycach, gdzie mają możliwość zmierzyć się z innymi uczniami z terenu gminy.

  1. 2.   KONKURS „PIĘKNEGO CZYTANIA”

Corocznie uczniowie klas drugich i trzecich mają okazję porównać własne umiejętności w zakresie pięknego czytania. Najlepsi z nich konfrontują swój czytelniczy talent na etapie gminnym.

Marylka
  1. 3.   KONKURS na „CZYTELNIKA ROKU”