Sukcesy sportowe

10 października w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Znakomicie spisała się sztafeta w kategorii chłopców z klas VI i młodszych (6×800 metrów), która wywalczyła srebrny medal.

Walka o złoto trwała do samego końca, ponieważ dopiero na finiszu lepsza okazała się SP 19 z Poznania.

Warto zaznaczyć, że w naszej drużynie wystąpiło dwóch chłopców z klasy 4D. W tej kategorii wystartowały 31 szkół z całego województwa.

3. SP 1 MOSINA

W tej samej kategorii wiekowej dziewcząt Nasza Szkoła zajęła 18 miejsce na 35 startujących szkół.

7. Emilia Kierczyńska 6B

W zawodach wzięła udział również drużyna dziewcząt z klas VII i VIII, która w końcowej klasyfikacji zajęła 24 miejsce na 32 szkoły.

Środa Wielkopolska, 2 października

Dnia 5 października 2023 r. w Poznaniu odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w biegach sztafetowych. Dziewczęta biegnąc w składzie: Kaja Kościerzyńska, Olga Bednarek, Marta Moskalik oraz Marianna Lipowicz w sztafecie 4 x 100 m. zajęły 🥈 miejsce w województwie i zdobyły srebrne medale.

🥇miejsce w Finale Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych – 6 października 2023

XIII Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Udzika

11 czerwca 2019 roku odbył się XIII Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Udzika. Wzięło w nim udział 16 szkół z województwa wielkopolskiego. Debiutantką była Salezjańska Szkoła Podstawowa z Poznania. Losowanie odbyło się 3 czerwca w klasie IV d, dzięki uprzejmości wychowawczyni pani Iwonie Rzepczyk. Każdej szkole uczniowie wylosowali klub piłkarski występujący w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019. Naszej szkole przypadł zaszczyt reprezentowania Zagłębia Sosnowiec.

Turniej uroczyście otworzyła Starosta, pani

m2

Mecze rozgrywano w 4 grupach systemem „każdy z każdym” 1×14 minut. Od 1/8 następowała faza pucharowa, w której przegrywający zespół kończył udział w turnieju. Najbardziej emocjonującymi spotkaniami były półfinały, których o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je uczniowie „Czwórki” z Jarocina i „Szóstki” z Poznania. pokonując odpowiednio SP w Witaszycach oraz SP w Dobrzycy.

W wielkim finale Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarocinie pokonała rezultatem 2:0 Szkołę Podstawową nr 6 z Poznania i po raz pierwszy w historii zwyciężyła w Turnieju Piłki Nożnej im. Macieja Udzika. W meczu o 3 miejsce Szkoła Podstawowa w Witaszycach zwyciężyła Szkołę Podstawową w Dobrzycy 5:1.

Sędziami byli : Tomasz Becella, Dawid Borowiak, Arkadiusz Reśliński.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał ciepły posiłek w postaci kiełbasy w bułką, natomiast fundatorem grochówki był pan Jan Raczkiewicz.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową statuetkę turnieju.

m5

Turniej uroczyście otworzyła Starosta, pani Lidia Czechak.

m2

W całym turnieju strzelono 165 bramek, nie licząc serii rzutów karnych.

XIII Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Udzika oficjalnie zakończył Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, pan Marek Durczak.

m7

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji  i w perfekcyjny sposób dbały o przebieg turnieju.

AEROBIK – III i IV MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM II LIGI

20180416_120641kadr

Dnia 16 kwietnia 2018 r. odbył się Finał Wojewódzki II Ligi Sportowej w Aerobiku Grupowym. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w kategoriach: Igrzyska Dzieci (klasy IV – VI) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy gimnazjalne i kl. VII SP). Do współzawodnictwa przystąpić mogły zespoły  wyłonione w lidze kwalifikacyjnej oraz w lidze otwartej, wśród szkół podstawowych było to 14 zespołów, a wśród gimnazjów 11. Pięć najlepszych zespołów awansowało do I Ligi Sportowej. Po zaprezentowaniu układów, drużyny z naszej szkoły zajęły: IV miejsce -Szkoła Podstawowa i III miejsce – Gimnazjum. Tym samym obydwa zespoły zakwalifikowały się do I Ligi Sportowej w Aerobiku Grupowym.  Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w zmaganiach I Ligi Sportowej, której finał odbędzie się 24 kwietnia br. w Pleszewie.