Archiwa kategorii: Aktualności

Koder Junior

 k1

Na zakończenie programu Koder Junior uczniowie klas trzecich i czwartej uczestniczący w programie wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Poznaniu. Ich zadaniem było skonstruowanie pojazdu, a potem zaprogramowanie go, by się poruszał. Zajęcia były interesujące i podsumowały roczny cykl pracy z programowania.

k2

 

Apel z okazji Święta Niepodległości

a1

8 listopada z okazji Dnia Niepodległości uczniowie klas I-III zebrali się w sali gimnastycznej na wspólnym apelu. Spotkanie rozpoczęła grupa taneczna, która zatańczyła polkę. Następnie prezentowały się kolejne klasy z wierszami i piosenkami patriotycznymi. Uroczysty apel, który odbył się na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej przygotowano również dla uczniów klas IV-VIII. Punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność uczniowska odśpiewała na boisku szkolnym „Mazurka Dąbrowskiego”.

a3          a2

 

Geocaching – gra terenowa

20191026_112426

26.10.2019 r. w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie w ramach Przyrodniczej Akademii Piątki nauczyciele informatyki i geografii zorganizowali zajęcia dla uczniów – grę terenową, która polegała na szukaniu ukrytych wcześniej skrytek niedaleko szkoły. Gra opiera się na aplikacji Geocaching i jest popularna nie tylko w Polsce ale również na całym świecie. Czytaj dalej

Święto Zmarłych

W tych szczególnych dniach pamięci Samorząd Uczniowski  Zespołu  Szkół nr 5 w Jarocinie zapalił znicze na  grobach zmarłych nauczycieli, pracowników obsługi i  administracji, uczniów naszej szkoły.Uczniowie pamiętali również miejscach pamięci narodowej i bohaterach, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.

PART_1572685979067

Poprawna polszczyzna

p1

28 października:  31 uczniów z klas I-III uczestniczyło w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego : ” Z poprawną polszczyzną na co dzień „. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 10 zestawów 4 wypowiedzi, spośród których należało wybrać jedną prawidłową.  Mamy nadzieję, że nasi koledzy dobrze poradzili sobie z zadaniami i dostaną się do kolejnego etapu, o czym dowiemy się 30 listopada.

 

Dzień Pyreczki

p1

25 października uczniowie klas drugich uczestniczyli w grach i zabawach z pyreczkami. Każda klasa prezentowała swoją rymowankę o ziemniaku, rozwiązywała krzyżówkę, przygotowywała dywanik z ziemniaczanych pieczątek oraz uczestniczyła w wyścigach z pyreczkami. Panie wychowawczynie musiały wykonać jak najdłuższą ziemniaczaną obierkę.

Czytaj dalej

Czyj to liść? Pierwsze zajęcia Przyrodniczej Akademii Piątki.

z1

Kolorowe liście, wirujące w powietrzu nasiona, piękna złota jesień w parku….a wśród nich gromadka uśmiechniętych dzieci z klas 5 i 6 z przewodnikami, kartami pracy, planem parku, aparatami fotograficznymi w rękach :)

W sobotę ruszyła Przyrodnicza Akademia Piątki. Pierwsze zajęcia z biologii dotyczyły poznania lokalizacji drzew pomnikowych oraz  ich nazw gatunkowych  w Parku Radolińskich. Dzieciaki uważnie przypatrywały się szczegółom budowy drzew, aby trafnie je nazwać i wybrać najciekawszy kadr do zdjęcia. Dużą frajdą okazało się wyszukiwanie pomników przyrody na podstawie mapy parku i na koniec konkursowa niespodzianka, dyplomy i nagrody dla najlepszych. Prawdę mówiąc, wszyscy spisali się na medal i otrzymali wyróżnienia. Sobotnie przedpołudnie upłynęło bez szkolnego pośpiechu, w miłej atmosferze i poczuciu zrobienia czegoś fajnego i pożytecznego. Czytaj dalej

„Pocztowa” lekcja biblioteczna

b1

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej odwiedzili bibliotekę w parku.
Tematyka zajęć nawiązywała do obchodzonego 18 października „Dnia Poczty Polskiej”.
Uczniowie poznali dawne i dzisiejsze sposoby przekazywania informacji oraz bawili się
w głuchy telefon i kalambury.  Zajęcia zakończono  wykonaniem papierowego Listonosza.

 

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

s1   s2
14.10.2019 r. w Dniu Edukacji Narodowej 76 uczniów  klas pierwszych Zespołu Szkół nr 5  w Jarocinie złożyło  uroczyste ślubowanie.
Mottem przewodnim uroczystości były słowa ks. Jan Twardowskiego  : „ Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny.”
Zaproszonym na uroczystość gościom,  Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Obsługi i Administracji Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, Radnym Gminy  Jarocin  pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny. Były życzenia  upominki.
Miłym akcentem na zakończenie uroczystości  dla wszystkich uczestników były muzyczne życzenia z okazji Dnia Edukacji w wykonaniu klasy 2d.

s5

Czytaj dalej