Archiwa kategorii: Aktualności

Ważne informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

rozpoczęcie roku szkolnego

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie

Uczniowie klas II – VIII przychodzą na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2021 r. na godziny podane w tabeli poniżej. Wszyscy uczniowie, rodzice/opiekunowie, nauczyciele wchodzą do budynku szkolnego w maseczkach. Podczas spotkania uczniów z wychowawcami rodzice/opiekunowie pozostają  na boisku szkolnym (w przypadku złej pogody w holu parteru). Uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo, z zachowaniem dystansu (minimum 1,5 m), dezynfekują ręce i idą do wyznaczonych sal lekcyjnych. Zajmują miejsca w ławkach. Po zajęciu miejsca w ławce mogą zdjąć maseczkę. Po zakończonym spotkaniu z wychowawcami klas uczniowie zakładają maseczki, wychodzą pojedynczo z sal lekcyjnych z zachowaniem odpowiedniego dystansu i opuszczają budynek szkolny.

Uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami/opiekunami przychodzą na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 na godz. 9.30. Zbierają się na boisku szkolnym zachowując min. 1,5m odległości (w przypadku złej pogody zbiórka w hali sportowej). Po przedstawieniu przez dyrekcję szkoły wychowawców klas uczniowie i rodzice/opiekunowie przechodzą do wyznaczonych pomieszczeń.

Uwaga: Do szkoły przychodzą uczniowie oraz inne osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. Wszyscy przestrzegają zasad bezpieczeństwa związane z COVID-19.

Uwaga: Uczniowie klas I-III otrzymają przygotowaną przez wychowawców pisemną informację dotyczącą spraw związanych z organizacją roku szkolnego.

Czytaj dalej

Materiały potrzebne uczniom klasy I w roku szkolnym 2021/2022

 

(wychowawcy wykorzystają je z uczniami wg własnego uznania)

 • 2 zeszyty w wąskie linie (najlepiej, żeby główna liniatura była zaznaczona na czerwono),
 • 1 zeszyt gładki 30 kartkowy,
 • 1 zeszyt w kratkę 30 kartkowy-dzienniczek ucznia,
 • 3 zeszyty w kratkę 16 kartkowe,
 • blok rysunkowy biały i kolorowy,
 • blok techniczny biały i kolorowy,
 • papier kolorowy,
 • plastelina,
 • grube kredki (cienkie zabrać z piórnika),
 • pastele,
 • pisaki,
 • farby plakatowe (proszę sprawdzić czy nie są zaschnięte),
 • pędzelki różnej grubości + kubeczek do wody,
 • piórnik, a w nim ołówki (miękkie), linijka, gumka, nożyczki, klej w sztyfcie, grube kredki można włożyć, małe-kolorowe karteczki do zaznaczania
 • strój gimnastyczny-w podpisanym worku (bluzeczka biała, spodenki krótkie lub dresowe, obuwie sportowe),
 • basen w podpisanym worku – strój lub spodenki, klapki, ręcznik, czepek, okulary wodne,
 • zakupić religię-w księgarni proszę podać szkołę,
 • śniadaniówka.

Resztę podręczników i ćwiczeń uczniowie otrzymują ze szkoły. Uprzejmie prosimy, żeby wszystkie podręczniki, ćwiczenia, zeszyty, piórniki, materiały plastyczno-techniczne i tornistry były podpisane. Jeżeli dziecko ma problem   z rozpoznawaniem swoich rzeczy, proszę także podpisywać np. kurtki.

Sprawa świetlicy i obiadów oraz inne ważne kwestie będą z Państwem omówiona 1 września.

Wychowawcy klas I

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

obraz1

W roku szkolnym 202/2021 uczniowie klas ósmych Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie na egzaminie ósmoklasisty uzyskali bardzo dobre wyniki. Przedstawia to poniższa tabela:

Wyniki egzaminu – % punktów możliwych do zdobycia

 

przedmiot/obszar j. polski matematyka j. angielski j. niemiecki
Uczniowie ZS nr 5 w Jarocinie

69,56%

57,00%

74,16%

37,27%

Gmina Jarocin-miasto

65%

50%

71%

39%

Gmina Jarocin-obszar wiejski

57%

43%

55%

Powiat Jarocin

59%

43%

59%

Województwo wielkopolskie

58%

45%

63%

44%

Kraj

60%

47%

66%

49%

 

Gratulujemy uczniom , rodzicom i nauczycielom!

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie

(opracowała: D. Głogowska)

obraz2

Wycieczka klasy 4c

klasaIVc_1       klasaIVc_13

W dniu 22 czerwca 2021r. klasa IVc  odbyła pieszą wycieczkę do Ośrodka szkółkarsko-nasiennego Nadleśnictwa w Jarocinie. Po przybyciu i krótkim odpoczynku, rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pan Grzegorz Musiela ciekawie opowiadał o wyłuszczarni. Zobaczyliśmy metody wyłuszczania nasion, przechowywania szyszek, nasion oraz produkcję sadzonek. Później usiedliśmy przy ognisku, gdzie nasze mamy przygotowały pyszne kiełbaski. My  bawiliśmy się grając w ruchowe zabawy.

klasaIVc_2c            klasaIVc_4

Aplikacje narzędziem do poznania przyrody podczas zajęć w terenie.

Uczniowie bardzo cenią sobie zajęcia terenowe w parku Radolińskich. Są to szczególne lekcje pozwalające wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce. Bliskość i atrakcyjność tego zielonego kompleksu stwarza wyjątkową okazję do pokazania dzieciom i młodzieży różnorodności form życia tam występujących. Tylko bezpośrednie obcowanie z naturą pozwala wzbudzić nie tylko szacunek i podziw,  ale też respekt dla różnych stworzeń.

20210623_090700

Rozwój technologii informatycznej spowodował pojawienie się wielu ciekawych aplikacji, które pozwalają rozpoznać poszczególne gatunki  organizmów  bez zabierania ze sobą papierowych, szkolnych wersji przewodników, co podczas pandemii na lekcjach biologii było u Uczniowie mieli jednak okazję rozpoznawać nazwy ptaków na podstawie nagrań ich odgłosów za pomocą aplikacji BirdNET.

20210623_175226

W ustalaniu nazw roślin i zwierząt sprawdziła się aplikacja Obiektyw Google oraz – Czyj to liść?

DSC08368

W zajęciach terenowych brali udział uczniowie z klas 5-8,

Zajęcia takie wymagają dużej dyscypliny i zaangażowania ze strony uczniów. Tylko wtedy dają satysfakcję i na długo pozostają w pamięci.

20210623_175353

Podczas wakacyjnych wędrówek dzięki różnym aplikacjom łatwo można poznać wiele ciekawych stworzeń, co pozwala zdobyć więcej informacji o ich życiu i wymaganiach, czego wszystkim miłośnikom natury pozostaje życzyć.