Archiwa kategorii: Aktualności

Pyszności z okazji Święta Niepodległości

m1
Klasy 1b i 2a wspólnie z Paniami postanowiły uczcić Święto Niepodległości, nie tylko poprzez udział w uroczystym apelu, zadbały również o to, by podczas świętowania nie zabrakło smakołyków. Dzieci z klasy 1b wykonały biało- czerwone desery, a uczniowie klasy 2a upiekli smaczne rogaliki. Również w naszej świetlicy szkolnej dzieci nie próżnowały. Najpierw upiekły ciasteczka, które później udekorowały biało- czerwonym lukrem. Największą radość sprawiło wszystkim próbowanie przygotowanych smakołyków.

100- LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

IMG_2533    IMG_2539

IMG_2998Z okazji 100- LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI uczniowie klas I-III uczestniczyli w uroczystym apelu. Każda z klas zaprezentowała przygotowane wcześniej wiersze oraz pieśni o naszym kraju. Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w pokazie prezentacji multimedialnej. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi faktami na temat Polski. Poznały krótką historię naszego kraju przedstawioną w formie animowanej, dzięki temu łatwiej zapamiętały ważne fakty przedstawione w prezentacji. Wszyscy z zaciekawieniem odkrywali kolejne karty historii naszej ojczyzny, a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę w tym zakresie.

KONKURS POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

m1   m2

14 listopada odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej. Został on zorganizowany z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedstawiciele naszej szkoły w kategorii klas I- III zdobyli:

2 miejsce w konkursie piosenki : Aleksandra Moskalik, klasa 2a

3 miejsce w konkursie poezji: Maria Regulska, klasa 2a

Gratulujemy!

 

„Nasza Polsko, życzę Ci…”

m1W całej szkole można zaobserwować przygotowania do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę -  z sal dobiega „Mazurek Dąbrowskiego”, przed szkołą wiszą biało-czerwone flagi a na korytarzu pojawiła się wystawa, którą przygotowały dzieci z naszej szkoły, które chciały złożyć życzenia Polsce. W tym celu przygotowały kartki okolicznościowe rozpoczynające się od słów: „Nasza Polsko, życzę Ci…”. Zapraszamy do odczytania życzeń. Ponadto dzieci z pomocą pań złożyły 100-metową biało-czerwoną papierową girlandę, którą można już podziwiać na szkolnym korytarzu. Mało kto wie, że ma aż 100 metrów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Powyższe działania koordynowały: Antonina Pinczewska, Katarzyna Marciniak, Aleksandra Orpel, Dorota Górecka z pomocą pań ze świetlicy szkolnej.

m2     m3

KONKURS PIOSENKI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

m4

6 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap  „KONKURSU PIOSENKI  I  POEZJI PATRIOTYCZNEJ Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI’’. Po wysłuchaniu 12 uczniów jury w składzie Ewelina Plucińska i Angelika Kostuj wyłoniło uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę na etapie klas I-III.

- konkurs recytatorski : Zuzanna Kazimierczak z klasy 1b

Maria Regulska z klasy z 2a

- konkurs pieśni patriotycznej: Aleksandra Moskalik z klasy 2a

Kolejny etap odbędzie się w Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

 OBCHODY 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 5 w Jarocinie

( WRZESIEŃ – LISTOPAD 2018 )

1. Apele okolicznościowe dla każdej grupy wiekowej (13.11.2018 r.):

- SP klasy I- III

- SP klasy IV-V

- SP klasy VI-VIII, klasy 3 Gimnazjum

2.Biało-czerwona w każdym oknie- okolicznościowa dekoracja szkoły.

3.Na lekcjach muzyki we wszystkich klasach:

- uczniowie poznają pieśni legionowe i i genezę ich powstania,

- organizowane są konkursy, Quizy.

4. Na lekcjach wychowawczych śpiewane są pieśni patriotyczne.

5. Cykl działań pod patronatem Samorządów Szkolnych:

  • Chwała bohaterom- uczczenie miejsc pochówku bohaterów związanych z walkami o wolną Polskę.
  • Patroni ulic – odkrywanie postaci związanych z odzyskaniem niepodległości.
  • Wydanie Śpiewnika dla uczniów klas I-III.
  • Złożenie życzeń Marszałkowi – przygotowanie i wysłanie kartek z życzeniami urodzinowymi lub imieninowymi do Muzeum w Sulejówku ( konkurs klasowy, zajęcia okolicznościowe w świetlicy szkolnej).
  • KONKURS FOTOGRAFICZNY – ukazanie pomników współtwórców niepodległości ( przez cały rok szkolny).

45103367_1888092374619980_799751261594320896_n

3 miejsce w turnieju piłki nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, rocznik 2007-2008. Filip Adamkiewicz, Jakub Nadobny, Anotni Gramek, Jakub Gowgiel, Daniil Voloshyn, Matuesz Maciejewski, Wojciech Nowicki, Adam Grygiel. Tobiasz Rybicki, Borys Tondaś.

 

 

 

Zajęcia kulinarne

m1      m2

W naszej świetlicy nie brakuje zajęć kulinarnych. Dzieci w niej przebywające poznały zdrowotne właściwości jabłek i marchewek. Z pomocą Pań wykonały pyszne soki owocowo-warzywne. Oprócz tego uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami cukierniczymi. Wspólnie z Paniami upiekli ciasteczka z jabłkami, które wyglądały pięknie i smakowały również doskonale.

 

44827967_352042915548390_7425639490007334912_n26 października w hali sportowej naszej szkoły odbył się Finał Powiatu Halowej Piłki Nożnej w kategorii szkół gimnazjalnych i klas 7-8. W zawodach wzięły udział 4 reprezentacje szkolne powiatu jarocińskiego: Zespół Szkół Jaraczewo, Szkoła Podstawowa Żerków, Szkoła Podstawowa nr 2 Jarocin oraz nasza Szkoła. Nasi uczniowie wygrali 2 mecze i jeden przegrali, zajmując 2 miejsce. Awans do Finału Rejonu wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 Jarocin. Opiekunem zespołu był pan Sławomir Udzik.