Archiwa kategorii: Aktualności

Logowanie na Librusie

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W związku z tym, że nauczyciele wysyłają zadania poprzez Librusa bardzo prosimy o codzienne  logowanie się i sprawdzanie wiadomości.

Gdyby ktokolwiek nie pamiętał loginu lub hasła prosimy o pisanie informacji na maila, który stworzyliśmy specjalnie na okres intensywnej wymiany informacji na Librusie.

librus5jarocin@gmail.com

Prosimy podać w temacie imię i nazwisko dziecka oraz klasę. Wiadomość z loginem i hasłem prześlemy przez wychowawcę.

 

 

WYNIKI szkolnego etapu Konkursu „PIĘKNEGO CZYTANIA”

cz1

WYNIKI  szkolnego etapu Konkursu „PIĘKNEGO CZYTANIA”

miejsce

Nazwisko i imię ucznia

klasa

wychowawca

 

UCZNIOWIE KLAS DRUGICH

1

Kozioł Wojciech

2b

  1. Baranek – Wiecha

2

Tomaszewska Lena

2a

W. Radziejewska

3

Drygała Urszula

2d

K. Obarska

 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH

1

Gola Mikołaj

3a

M. Bednarek

2

Wyrwiński Krzysztof

3c

I. Rabczewska

3

Regulska Maria

3a

M. Bednarek

 

UWAGA:  W szkolnym etapie wzięło udział 32 uczniów. Do etapu gminnego zostały zgłoszone osoby, które zajęły w naszej szkole I miejsce.  Uczniowie ci są zobowiązani zgłosić się  (wraz z wyznaczonym opiekunem) do udziału w konkursie, który odbędzie się  28 kwietnia 2020r.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie, o godz. 13.00.

GRATULUJMY !!!

Dzień Kobiet

p1
Uczniowie klasy III A świętowali Dzień Kobiet udając się ze swoimi mamami pociągiem do Poznania. W Palmiarni podziwiali przepiękne rośliny z różnych stron świata, a zrelaksowali się skacząc na trampolinach.

Lekcje w bibliotece

b1    b2
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego klasy IVa oraz Vb wybrały się na lekcje języka polskiego do Biblioteki Publicznej. Podczas zajęć dzieci brały udział m.in. w kolorowym rebusie, zabawach językowych, głuchym telefonie, a nawet w zawodach sportowych. Lekcja w bibliotece była doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy z zakresu ortografii, językoznawstwa, frazeologii oraz zapoznania z gwarą wielkopolską.

Dzień Otwartych Drzwi

22 lutego 2020 r. Zespół Szkół nr 5 ,,otworzył drzwi dla przyszłych uczniów placówki oraz ich rodziców. Szkoła była dostępna dla gości od 10.00 do 13.00.W czasie zwiedzania na dzieci czekały liczne atrakcje plastyczne, językowe, muzyczne, komputerowe, sportowe czy kulinarne. Można było przeprowadzić doświadczenia, obserwacje, a także uczestniczyć w mini zajęciach prowadzonych na wesoło. Z kolei rodzice mieli możliwość porozmawiania z dyrekcją szkoły, nauczycielami, a także specjalistami pracującymi w naszych wyjątkowych ,bo integracyjnych oddziałach.

Przyszli wychowankowie i ich najbliżsi mogli się przekonać, że nasza szkoła jest przyjaznym miejscem i sprzyja rozwojowi na wysokim poziomie.

Do zobaczenia za rok!

d1  d2  d3  d5  ddd  eee