Archiwa kategorii: Aktualności

m18 maja poczet sztandarowy z naszej szkoły wziął udział w obchodach 73.rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystość odbyła się przy pomniku „Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945″.

 

Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        m1Dnia 27 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas VII b i VII c pod opieką p. Hanny Jezierskiej i p. Beaty Tomczak przygotowali część artystyczną. Całość wzbogaciły pieśni w wykonaniu chóru szkolnego, prowadzonego przez p. Leszka Świderskiego.
Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu.  Następnie, podczas inscenizacji , ukazano historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzi artyści bardzo dobrze  wcielili się w swoje role. Przybliżyli koleżankom i kolegom postacie historyczne, m.in. króla Stanisława Augusta  Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja, a także króla Fryderyka, carycę Katarzynę, cesarza Franciszka Józefa. Znakomite kreacje aktorskie i doskonale dobrane stroje sprawiły, że zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami.

Czytaj dalej

                    Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym organizowanym przez Planetarium w Potarzycy.  Julia Karcz i  Eliza  Strugała z klasy 3b oraz Adam Marcisz z klasy 3d wykazali się dużą wiedzą  na temat  księżyców planet i zostali wyróżnieni  w pierwszej dziesiątce uczestników

Święto Projektów

12 maja w naszej szkole odbyło się Święto Projektów. Uczniowie klas drugich gimnazjum przygotowali wiele ciekawych wystąpień, które zaprezentowali w obecności m. in. swoich rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli.

Historia muzyki pop po drugiej wojnie światowej.                      Pierwsza pomoc.

.abba   rat Czytaj dalej

Rozdanie nagród w Turnieju Warcabowym

m2W dniu 2 maja 2018 r. podczas apelu został podsumowany Turniej Warcabowy organizowany przez świetlicę szkolną. Udział w nim wzięło 85 uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej.
W eliminacjach na przełomie marca i kwietnia w  poszczególnych klasach wyłoniono Mistrza Klasowego, a w dniu 13 kwietnia br. odbyły się rozgrywki o tytuł Super Mistrza Sezonu 2017/2018.
Za udział w turnieju zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale.

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny „Motyle”

W kwietniu grupa dzieci uczęszczająca do świetlicy szkolnej zaangażowała się
w międzyszkolny konkurs plastyczny dla świetlic zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 82 we Wrocławiu pt. „Motyle”. Celem udziału w konkursie było  rozwijanie twórczej aktywności, poznanie nowych technik plastycznych, zaprezentowanie siebie i swojej pracy szerszej publiczności oraz promocja świetlicy.
Podczas apelu wręczono dyplomy i książki uczniom, których prace były wysłane do organizatora.
A oto nasze prace:

m1   m2   m4

Dzień Flagi

m1  m2

Tego dnia, podczas szkolnego apelu, uczniowie klasy I a zaprezentowali wiersze, piosenki i tańce związane z symbolami narodowymi. Hymn, flaga i godło wiążą się z historią naszego kraju i mają określone znaczenie. Orzeł w godle nawiązuje do legendy o powstaniu Polski,  hymn przypomina czasy zaborów, a flaga to znak jednoczący Polaków, ukazujący naszą tożsamość.

WIZYTA W RATUSZU

m1         m2

W dniu 25 kwietnia br. dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z Panią Eweliną udały się do jarocińskiego muzeum. Obejrzały tam niecodzienną   wystawę pt. „Skarby Ziemi” minerały z kolekcji Pana Antoniego Grzybka. Następnie odwiedziły salę sesyjną, gdzie mogły wczuć się w rolę radnych oraz przewodniczącego. Dzieci miały okazję zabrać głos, co okazało się niełatwym zadaniem. Na koniec przedstawiciel urzędu wyjaśnił, czym zajmuje się Urząd Stanu Cywilnego.

Czytaj dalej