Archiwa kategorii: Aktualności

Klasa 7a w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

20211119_184753W piątek 19.11.br. uczniowie klasy 7a naszej szkoły wybrali się do Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Obejrzeli tam, świetnie przygotowany, spektakl zatytułowany „Godzina spokoju” w reżyserii Michała Grzybowskiego. Była to błyskotliwa komedia francuskiego autora Floriana Zellera, która wprawiła widzów w świetny humor na weekend.(oprac. E. Pawlak)

 

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney’a, czyli 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci, dlatego i w naszej bibliotece uczciliśmy to ważne wydarzenie. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Zapraszamy zatem naszych wszystkich milusińskich do biblioteki szkolnej po piękne bajki i baśnie.

 BAJKA 2  BAJKA 5BAJKA 3

 

Święto Niepodległości – zajęcia w świetlicy szkolnej

255275277_398724271980547_3298633063750805108_nPrzebywający w świetlicy szkolnej uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, uczcili zbliżające się Święto Niepodległości. Oprócz krótkiej rozmowy na temat historycznych wydarzeń, uczniowie odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci wykonały również prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe i mapę Polski. Wszystkie prace znalazły miejsce na świetlicowej gazetce.(opracowała: Katarzyna Obarska)

 

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

`Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.  Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W salach i na korytarzach  pojawiły  się  Księżniczki, Rycerze, Wróżki, Koty w butach i inne bajkowe postaci. Zabawa, dużo uśmiechów, moc radości – to właśnie te hasła  królowały w naszej Szkole w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki.

page2

 

 

Programowanie w scratch na informatyce

Uczniowie klasy 6a napisali grę w programie scratch, która polega na przyporządkowaniu zwierząt do właściwego domku na scenie oraz za każde prawidłowe działanie naliczanie punktów. Zadanie nie było łatwe, wymagało logicznego myślenia, rozumienia zasad gry oraz poprawnego ułożenia skryptów dla każdego zwierzątka – duszka.

1636031421222 1636031573834