Sprzątanie Świata 2019

hdr

Aura oraz frekwencja dopisała w tym roku akcji Sprzątania Świata. Prawie 50 dziewcząt

i chłopców z klas 4-8 naszej szkoły na ochotnika zgłosiło się do pracy związanej

z porządkowaniem parku Radolińskich. W miłej atmosferze, w ciągu około 2 godzin lekcyjnych, wspólnie z nauczycielami uzbieraliśmy całkiem sporą ilość śmieci.

Najwięcej było potłuczonego szkła przy ławkach. Przykre, że mimo obok stojących koszy, korzystający z uroków parku nie potrafią do nich wrzucać śmieci. Szkło i plastikowe odpady stanowią zagrożenie przede wszystkim dla mieszkańców parku: ptaków, wiewiórek oraz innych zwierząt np. psów. Dlatego wszyscy powinniśmy reagować na wszelkie przejawy braku kultury oraz łamania obowiązujących w parku zasad.

Oprócz różnych odpadów zauważyliśmy pojawianie się smacznych grzybów, czubajek kani, potocznie nazywanych sowami. Niezwykłą osobliwością okazały się fiołki leśne, zwiastuny wiosny, które teraz beztrosko  powitały jesień.

Po pracy, w pałacu na każdego uczestnika czekała słodka nagroda, a w szkole pochwała.

Tak sobie postanowiliśmy na przyszłość, że zawsze na zajęcia terenowe z biologii zabierzemy z sobą worek na śmieci, rękawiczki i pozbieramy to, co znajdziemy na drodze :)

02