Czyj to liść? Pierwsze zajęcia Przyrodniczej Akademii Piątki.

z1

Kolorowe liście, wirujące w powietrzu nasiona, piękna złota jesień w parku….a wśród nich gromadka uśmiechniętych dzieci z klas 5 i 6 z przewodnikami, kartami pracy, planem parku, aparatami fotograficznymi w rękach 🙂

W sobotę ruszyła Przyrodnicza Akademia Piątki. Pierwsze zajęcia z biologii dotyczyły poznania lokalizacji drzew pomnikowych oraz  ich nazw gatunkowych  w Parku Radolińskich. Dzieciaki uważnie przypatrywały się szczegółom budowy drzew, aby trafnie je nazwać i wybrać najciekawszy kadr do zdjęcia. Dużą frajdą okazało się wyszukiwanie pomników przyrody na podstawie mapy parku i na koniec konkursowa niespodzianka, dyplomy i nagrody dla najlepszych. Prawdę mówiąc, wszyscy spisali się na medal i otrzymali wyróżnienia. Sobotnie przedpołudnie upłynęło bez szkolnego pośpiechu, w miłej atmosferze i poczuciu zrobienia czegoś fajnego i pożytecznego.

Wkrótce kolejne zajęcia geograficzne, chemiczne, fizyczne i informatyczne 🙂

z2