Akcja Sprzątanie świata 2022

Sprzątanie Świata 2022

IMG-20221003-WA0002


Tegoroczna akcja sprzątania świata odbyła się w naszej szkole na różnych płaszczyznach. Nawiązując do zeszłorocznego przedsięwzięcia sadzenia krokusów na trawniku przed szkołą, w tym roku zainteresowani akcją uczniowie ze wszystkich klas przynosili cebulki tulipanów i żonkili. Są one systematycznie sadzone na szkolnych rabatach. Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów 🙂
Przedstawiciele uczniów z klas 4 – 6 szkoły podstawowej wykonali plakaty, hasła i rysunki nawiązujące do promowania ekologicznych postaw, które dekorują szkołę.
Dzieci otrzymały też ulotki , które trafiły w okolice miejsca ich zamieszkania. Skierowane głównie do osób dorosłych i apelujące o nie wywożenie przez nich śmieci do lasów i innych niedozwolonych miejsc. Niestety większość nieczystości zalegających w lasach trafia tam z niechlubnej inicjatywy osób już pełnoletnich.
Uczniowie zachęcali też rodziców i rówieśników do udziału w indywidualnie zorganizowanych akcjach porządkowych w okolicy swoich domów i mieszkań, z których relacje można zobaczyć w załączonej dokumentacji.

Sprzątanie świata Mikołaj Udzik 8d

Prezentacja Hanna Mróz 5d

akcja sprzątania świata Szymendera

IMG-20221003-WA0006IMG-20221003-WA0004

0