Archiwa kategorii: Informatyka

Laboratoria Przyszłości – roboty na lekcjach informatyki


Na lekcjach informatyki w klasie 8 uczniowie składali roboty, które otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Roboty Qoopers służą do samodzielnej budowy i  nauki programowania dla początkujących. Można nimi zdalnie sterować za pomocą tabletu lub telefonu pisząc programy w środowisku podobnym do scratch. Pokażemy to na kolejnych zajęciach z robotyki.

IMG_3981

IMG_3983 IMG_3987 IMG_3988 IMG_3989 IMG_3990 IMG_3997 IMG_4010

Laboratoria Przyszłości – roboty na informatyce

Każdy kiedyś budował z klocków. W czasie lekcji informatyki nasi uczniowie rozpoczęli przygodę z klockami. Budują dinozaury, samochody a nawet helikoptery. To dopiero początek układania…

Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości mogliśmy wzbogacić nasze zaplecze o nowe zestawy do robotyki. W kolejnych relacjach pokażemy co jeszcze uzyskaliśmy w ramach tego programu.

TXJX9605 SIZD7354 OWFE1644 GAKQ7406 EKSP4221 CJYU2234

Czytaj dalej

Noc Naukowców 2022

noc-naukowcow

Szanowni Państwo,

uprzejmie proszę o przekazanie poniższej informacji nauczycielkom i nauczycielom oraz uczennicom i uczniom.30 września 2022 roku odbędzie się kolejna edycja Nocy Naukowców 2022 w Poznaniu. Wydział Matematyki i Informatyki UAM jak zawsze oferuje wiele atrakcyjnych wykładów, warsztatów i pokazów.

W tym roku wyjątkowo rejestracja odbywa się dwoma drogami:

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem aktywności prowadzonych na naszym Wydziale w ramach Nocy Naukowców na stronie poświęconej edukacji matematyczno-informatycznejNa stronie Organizatora można już zapoznać się z programem wydarzenia.

W imieniu Organizatorów

Dominika Wojtera

Światowy Dzień Roweru

Grupa rowerzystów ze szkoły uczciła wycieczką rowerową Światowy Dzień Roweru, przypadający 3 czerwca każdego roku od 5 lat. Na wycieczce omówiliśmy zasady poruszania się rowerem w grupie, rozpoznawaliśmy rośliny i drzewa rosnące w parku miejskim, zagraliśmy w grę terenową Geocaching, przejechaliśmy ul. Aleja Światowego Dnia Roweru – jedyną taką w Europie. Pewnie nie każdy wie, że pomysłodawcą Światowego Dnia Roweru był jarociniak – Leszek Sybilski. Tego dnia była piękna pogoda, dopisywał nam dobry humor i radość z przebywania w grupie.

video

Wycieczka klasy 7e

Klasa 7e pojechała na wycieczkę w Góry Sowie i Błędne Skały. W tych dniach pogoda była piękna. Zwiedziliśmy Zamek Grodno z przewodnikiem, Sztolnie w Walimiu, weszliśmy na Wielką Sowę, odwiedziliśmy Schronisko Orzeł, byliśmy na Błędnych Skałach, na Szczelińcu, Na nocleg zatrzymaliśmy się w ładnym pensjonacie z pysznym obiadkiem i śniadaniem. Mamy wiele miłych wspomnień, niezapomnianych widoków z górskich szlaków, fajnych doświadczeń i ciekawych opowieści przewodników.

video

Programowanie w scratch na informatyce

Uczniowie klasy 6a napisali grę w programie scratch, która polega na przyporządkowaniu zwierząt do właściwego domku na scenie oraz za każde prawidłowe działanie naliczanie punktów. Zadanie nie było łatwe, wymagało logicznego myślenia, rozumienia zasad gry oraz poprawnego ułożenia skryptów dla każdego zwierzątka – duszka.

1636031421222 1636031573834