Przyrodnicza Akademia Piątki

Informujemy, że rusza Przyrodnicza Akademia Piątki – PA5. Ogłaszamy nabór i zapraszamy w jej szeregi uczniów klas piątych i szóstych. Zajęcia PA5 zaplanowano na soboty,  co trzy lub co cztery tygodnie.  Uczestnicy, pod kierunkiem nauczycieli, będą mogli obserwować i badać otaczającą nas przyrodę oraz bawić się nauką. Ułatwi im to rozwijanie własnych zainteresowań  i lepsze poznawanie świata. Plan zajęć zostanie przedstawiony  na zebraniu organizacyjnym, którego termin podamy po zakończeniu rekrutacji. Deklaracje udziału i zgody rodziców prosimy dostarczać do 5 października br., do p. dyrektor Danuty Głogowskiej.

Czyj to liść? Pierwsze zajęcia Przyrodniczej Akademii Piątki.

z1

Kolorowe liście, wirujące w powietrzu nasiona, piękna złota jesień w parku….a wśród nich gromadka uśmiechniętych dzieci z klas 5 i 6 z przewodnikami, kartami pracy, planem parku, aparatami fotograficznymi w rękach 🙂

W sobotę ruszyła Przyrodnicza Akademia Piątki. Pierwsze zajęcia z biologii dotyczyły poznania lokalizacji drzew pomnikowych oraz  ich nazw gatunkowych  w Parku Radolińskich. Dzieciaki uważnie przypatrywały się szczegółom budowy drzew, aby trafnie je nazwać i wybrać najciekawszy kadr do zdjęcia. Dużą frajdą okazało się wyszukiwanie pomników przyrody na podstawie mapy parku i na koniec konkursowa niespodzianka, dyplomy i nagrody dla najlepszych. Prawdę mówiąc, wszyscy spisali się na medal i otrzymali wyróżnienia. Sobotnie przedpołudnie upłynęło bez szkolnego pośpiechu, w miłej atmosferze i poczuciu zrobienia czegoś fajnego i pożytecznego.

Wkrótce kolejne zajęcia geograficzne, chemiczne, fizyczne i informatyczne 🙂

z2